Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipike19

    tag

    válasz Menthirist #11 üzenetére

    +1
    Már csak a hűtés miatt sem mindegy...
    Meg aztán jó lesz nekem a 25-30cm-es videókártya is, van még ott hely :D

    Sipi

  • Lacces

    őstag

    válasz Menthirist #11 üzenetére

    Jó, és a pénztárcának mi köze van ahhoz amit én írtam? :)
    Csak szerintem ciki, hogy a CPU méret tudott csökkeni, a Merevlemeznél is történt valami, max megjelent az SSD. A microSD kártyák is képesek voltak a tárhely növekedésre annak ellenére, hogy milyen picikék. A telefonok is lassan már egy 3-4 éves PC erejét adják le, na de a VGA-k, azok még a régmúlt dicső himnuszát hirdeték, hogy milyen nagyok, milyen sok watt-ot fogyasztanak. Én csak erre akartam rámutatni :). (Természetesen én is tudom, hogy ki lehet forgatni a szavaimat amit most írtam, úgyhogy hajrá)
    Szerintem igen is van az IT-ban olyan példa, ahol képesek voltak tech.-ben megoldani, hogy kisebb legyen valami és ne kelljen többet érte fizetni, szal bocsi, de ezért sem értem a pénz kérdést, szerintem a méretnek és az árképzésnek hosszabb távon nincs köze egymáshoz, rövid távon igen, még a tech kitermerli a pénzt, de a tömeggyártás úgy is leviszi a költségeket. Plusz lásd CPU-knál van olyan márka, ami kisebb méretű CPU-t hozott ki és kevesebbet fogyaszt, szal így emiatt nem kell aggódni, ha kistérben vannak a cuccok, hiszen kisebb watt szám kevesebb hőt termel :). Kis házaknál a hűtést lazán meglehet oldani, csak jó helyre kell tenni egy plusz ventit, csak figyelni kell a levegő áramlást ;)

  • ALBY

    senior tag

    válasz Menthirist #11 üzenetére

    +1, ahogy mondod, ott a pont!

    Én is örülnék ha kisebb lenne a vga , de úgy hogy venti erőszakoljuk rá kettő munkáját.
    ELismerésre méltó ahogy összenyomtak egy iylen erős kártyát, csak ne a hűtés kárára tegyék.

    Nem muszáj félbevágott vga-t venni, jól kell házat választani a feladathoz.

    íme egy fasza ház ha ITX-re durva gépet akarunk építeni:
    Thermatake Core V1
    ITX, ATX táp alul! , bazinagy vga is belefér és még szellőzik az is
    két igazi wincsi minimum belefér, nagyon jól szellőzik így halk, és még jól is néz ki.
    Rendes proceventi is belefér, nem a tápot teszik a proiventi helyére, ugyebár :W
    És még olcsó is (14K)!
    Csak végiggondolták mi a feladat és tisztában voltak vele mit kíván a hardware,
    egyszerűen csak nem szúrták el a háztervezést mint megannyian.

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Új hozzászólás Aktív témák