Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    válasz hobizoli #250 üzenetére

    Szerintem a gondolatmeneted hibás, mert nem az számít, hogy mikor találták fel az adott csatlakozót a wikipedia szerint, hanem az, hogy mikortól kezdve terjedt el, és kezdték a hardverekre tenni. hdmi és display port csatlakozó konkrétan a videókártyákon fermi (480) és hozzá tartozó quadró szériákon van (~2010-2011). Monitorok esetén a low end és középkategóriában csak kb olyan 5-10 éve van hdmi vagy display port egyáltalán. Én személyesen 6 hónapja láttam először olyan monitort (a jelenlegi monitoromat) amin van display port (de hdmi nincs), ismerősi körömben meg szinte még senkinek sincs.

    Persze jogos lenne a kérdés, hogy akinek nincs hdmi vagy dvi sem a gépén, az miért akar 100+ezerért videókártyát venni (ráadásul olyat, aminek nincs is dvi vagy vga csatlakozója)? A válasz pedig az, hogy nem akar. Ezért is rossz vétel ez a kártya. High endbe nem jó, low endbe nem jó. Egy használhatatlan termék.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák