Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz Varzomerster #80220 üzenetére

    Ez sajnos könnyen lehet, hogy a processzor forrasztásának a meggyengülése, ami érintkezési hibát okoz. A hőingadozás hatása lehet az amit tapasztaltál, és idővel még rosszabb lett.
    A rossz minőségű forraszanyag alkalmazása az jellemző a FAT típusoknál. De ráadásul teljesen tönkreteszi a chipet, mert a szubsztráttal összekötő kis golyócskák töredeznek meg, ami lényegében javíthatatlan. :(
    Amúgy nagyon sokan jártak már így.

    <-ƘƘ->

  • Guitar14

    senior tag

    válasz Varzomerster #80220 üzenetére

    (kicsit lassú voltam de ahogy Kendek írta + kiegészíteném )
    Egy vagy több NEC/Tokin tönkrement és/vagy az RSX-et újra kell golyózni mert elrepedt a forrasztás alatta.
    Az, hogy néha bekapcsol az azért van mert épp akkor lehűl a gép vagy a szobahőmérsékletre/mozgatásra pont összeért a forrasztóanyag, hogy egy gyenge kapcsolatot teremtsen, tehát alaplaphibás lett a gép. Ha a modelled nem CECH-A, B, C vagy E (vagyis akkor a javítás költsége miatt mondhatni gazdasági totálkáros. :(
    (Ha proci forrasztás a gond akkor újra kell golyózni, de elég nagy hőt igényel úgyhogy a "műtét" közben tönkremehet nagy hő hatás miatt az RSX vagy egy NEC/Tokin is. RSX javítás Fat gépeken eléggé lutri mivel hiába golyózzuk újra maga a chip szokott elválni a hordozólapkától ami javíthatatlan. Vagyis új RSX kéne ami meg nincs már. Nec tokin pedig egy rémálom cserélni: 1. nem gyártják és mással kel helyettesíteni; 2. nem lehet leforrasztani az alaplapról csak levágni/elpusztítani.)

    Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

  • Guitar14

    senior tag

    válasz Varzomerster #80232 üzenetére

    Inkább erre meg a 360-ra volt jellemző ez leginkább. Elég magas hőfokon működtek és a Videóchipekkel jellemzően bajo voltak. PS3 és a 360 chipjei is úgy tudom egy helyről jöttek. Sokszor a chip maga volt hibás (+részben az alulméretezett hűtés)
    Xbox 360 esetében az alaplap volt vékony és hajlékony emiatt ment szét a bga sokszor.
    PS3 esetében jó vastag és masszív az alaplap de ott meg a NEC/Tokin-ok szállnak el, de azok amúgy is elszállnak idővel csak a hőhatás rövidíti az életüket.
    Erről itt kaptam már videót ami nagyon jól és részletesen elmondja mi megy szét és miért.
    Rendszeres pasztázás és takarítás (+melegen nem mozgatás) nagyot dob az életükön de így se örökösek, főleg a PS3 CECHG verzió mert ott ki van spórolva nagyon a hűtés.
    Meg csodálkozunk, hogy szétmennek: eddig 2 FAT PS3-at pasztáztam újra és 1 Xbox 360 FAT-et, mindhárom már ~15 éves konzol és egyik se volt soha pasztázva / takarítva (képek: [kép] [kép] [kép] [kép] ). Úgy esélytelen, hogy hosszúéletűek legyenek.
    De vannak olyan módosítások amikkel nagyon meg lehet dobni az élettartamukat, erről kreten67 nagyon jó dolgokat és trükköket írt csak sokat kihívás megcsinálni, egy visszafelé kompatibilis PS3-nál még megéri a rászánt időt.

    Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

  • Guitar14

    senior tag

    válasz Varzomerster #80242 üzenetére

    Használat és pasztafüggő. 2 évente ha tutira akarunk menni de szerintem 4 évet elmegy ha nincs széthasználva a gép. Ha már visít a gép akkor nyilván az pasztáért kiált. Én úgy vettem a képen látható PS3-at hogy hajszárító volt.

    Dinomano:
    Nekem eredeti DS3-am van elfekvőbe amit javítottam. Hibátlan csak egy analogról leesett a gumi és csak PS4 analog kupakom van elfekvőben ami azt hiszem rámegy. Ha érdekel, írj rám és megbeszélünk egy baráti árat. :)

    Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

Új hozzászólás Aktív témák