Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasanyi

    félisten

    válasz Bakessz #4338 üzenetére

    Meg lehet nézni, ha olyan 1.3-1.5GB nagyságú és nincs agyon tömörítve. Az egycédés filmek azok tényleg nagyon sz@rok. DE mindjárt azt is hozzátenném, hogy a 720p-s HD filmek sem hibátlanok ám, ha úgy van rippelve, hogy csak pölö 1280x560 :U A rippelt 1080p-s filmek jók, mert azok legalább 1920x800 felbontásúak, ami már több is mint a 720. Persze FullHD tévén ez ugyanúgy látszik.

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Bakessz #4338 üzenetére

    Ez így nem igaz. Ez nagyban függ attól, hogy milyen kódolású a DivX, mivel játszod le és milyen a TV, ami megjeleníti.

    Nekem egy 107 cm-es Panasonic 42PX80-as plazmám van egy Pioneer DV696AV HDMI-s, upscaler-es DVD-lejátszóval, ami DivX-et is játszik és egyes DivX-ek képminősége üti az egyes gyári DVD-k képét. Ettől függetlenül én nemigazán szeretem a DivX-et, DVD-im vannak, a legtöbb film már megjelenéskor is csak 1.990 Ft, vagy max. 2.990 Ft, ami kibírható és csak azt veszem meg, amit tényleg szeretek. A DivX nálam kb. arra szolgál, hogy megnézzem, hogy kell-e nekem a film majd DVD-n/Blu-Ray-en.
    Annyiban lehet igazad, hogy a plazmák erősebbek lehetnek ilyen téren, de már ez sem feltétlen igaz, ez inkább a DVD-lejátszón múlik. Az analóg csatlakozás sokat ronthat a dolgon.

    A PS3 képe szintén gyönyörű ezen a TV-n. Semmilyen utánhúzás, foszforlag, vagy lassú frissítés nincs, 100 Hz-en játszol, hibátlan.

    Én inkább azt tudom javasolni kanYe-nek, hogy gyűjtsön még egy kis pénzmagot, mert egyrészt a 22"-t előbb-utóbb kicsinek fogja találni, másrészt meg szerintem nem is szerencsés monitorra kötni a PS3-at a már előbb említett natív-felbontásbeli mizériák miatt.

    Egy 42"-os, igen jónak mondható plazma 170 eFt körül mozog. Tudom, ez nem kis pénz, de sokkal jobb az ár/érték arány, mintha egy nagyon jó 22"-os monitort venne, mert 56 cm helyett 107 cm-t kap és még a színhűség/fényerőhomogenitás is klasszisokkal jobb egy Pana plazmán, mint egy akármilyen LCD monitoron. Ráadásul az idei plazmáknál már a ghostingtól/beégéstől sem kell komolyan tartani.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák