Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Archttila #1020 üzenetére

    Ha simán D65-re kalibrálsz egy standard gamut kijelzőt (régi sRGB gamut-os CCFL-es LCD, PDP, stb) és egy LG WOLED-et, akkor a WOLED-en minden vörösebbnek fog kinézni (ha előbbit tekinted referenciának). Az AWP-k ezt hivatottak "kivenni".
    Ugyanakkor, mivel ez magának a szabványként elfogadott metrikának a hibája (olyan, mint ha hibás eredményt adna a Pitagorasz tétel az Euklidészi metrikában), és nem tudjuk, hogy melyik colorist milyen kijelzőt és milyen WP-t használt (D65-öt, vagy ha AWP-t, akkor milyet, mit tekintett referenciának az AWP megállapításakor), én úgy vagyok vele, hogy inkább elfogadom a hibás, de szabványosnak elfogadott metrikát a hibáival együtt, mint hogy láncfűrésszel próbáljak füvet vágni, és hasra ütésre rábökjek egy AWP-re. Így mindig csak annyi lesz a hiba, ami benne van a metrikában. Ellenben, ha elkezdünk AWP-zni, akkor esetlegesen épp a rossz irány felé toljuk el a dolgokat.
    A colorist-oknak csak azért szoktam AWP-t adni, mert 1 órás magyarázkodás után sem fogják elfogadni, hogy a WOLED-en minden vörösebb, mint az LCD-n. Hiába mondom el nekik, hogy az én szemem azt is látja, hogy ha behoznék egy Pioneer Kuro-t (amit ugye sajnos eladtam), akkor baromi zöld lenne mellette a wide-gamut LED-es LCD (a több millás broadcast monitor is - aminek a gyári kalibráciüja szintén standard D65, nem AWP). :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák