Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr. Cutter

    csendes tag

    Hello Mindenki!

    Azt hallottam az itteni emberekről, biztos tudnak PLC témában segítnei. Kaptam egy PLC-t és működtetnem kellene, de nem olyan egyszerű, mert...
    A feladat a következő lenne:
    Írni egy programot C++ -ban, ami működtet OMRON PLC-t RS 232-n keresztül.
    Programom már van ami kommunikál soros porton keresztül egy másik PC-vel, de hogyan tudnám megszólaltatni a PLC-t?? Milyen adatokat kellene továbbítanom a PLC-re C++ -ról, hogy működjön??
    Bármilyen jótanácsot, ötletet elfogadnék, amit tudnék hasznosítani.

    Előre is köszönöm!

  • Mr. Cutter

    csendes tag

    válasz Szirty #86 üzenetére

    Üdvözletem ismét a lelkes PLC-seknek!

    A PLC pontos típusa: OMRON CQM1H

    Szirty, köszi a tanácsokat, így kicsivel közelebb jutottam a megoldáshoz, csak még mindig nem tudnám megvalósítani igazán a dolgot.
    A probléma az, hogy kiadták nekem a feladatot, csak a tanár ennyit mondott működtessem a PLC-t, azt nem mondta, hogy miként, neki nem volt ideje elmagyarázni(nem is biztos, hogy lesz ideje), majd jövőhéten talán többet tudok.
    Mondták nekem mások, hogy kell egy kommunikációs protokoll, csak még nem vagyok benne annyira, most kezdem megérteni.
    Néztem én is a típushoz kapcsolódó linkeket, csak nem tudok még mit kezdeni vele.

    A feladat amúgy : - számítógépes optimalizáló program készítése célgép vezérléséhez
    - soros vonalon a PLC-be átküldött adatokkal vezérelni a célgépet
    - PLC program elkészítése

    Előre is köszönöm a segítségeket a továbbiakban is!

  • Mr. Cutter

    csendes tag

    válasz Szirty #89 üzenetére

    Ismét üdvözletem a szakembereknek!

    Szirtynek: Na most a helyzetem annyival könnyebb lett, hogy OMRON CPM1A PLC-vel kell dolgoznom , amihez van kézikönyv, csak még annyira nem vágom mit és hogyan kellene alkalmaznom. Hasonló ahhoz a linkhez amit egyszer küldtél( Sysmac way, host link units)

    Találtam egy kommunikációs protokoll programot, c++-ban lett írva, meg is van a forráskód, majd megpróbálom elküldeni neked emailen, vagy másképp. Ez a program elviekben azért íródott, hogy 2 számítógép kommunikáljon egymással rs232-n keresztül.próbáltam küldeni a plc-re azt a karaktersorozatot, amit írtál:
    @01RD00000009FCS*CR (pl:FCS= 57), nem reagált a plc,
    cx programmer-ben is megnéztem a memóriarekeszek tartalmát, de semmit nem jelzett, nem változott semmi.
    Nem tudom mennyit értesz a cx-hez, mikor a rekeszek tartalmát nézem be kell állítanom hány adatbitet küldök, milyen paritású legyen, hány stop bit legyen, meg hasonlók, lehet, hogy csak ez a probléma a programban.

    Van egy másik kommunikációs program, az a neve, hogy Multiway. Itt lehet hasonló karaktersorozatokat küldeni a plc-re, mint amit írtál, itt viszont működik.

    Ha esetleg tudsz valami kommunikációs programot, ahol még működne, vagy valami jó tippet nagyon megköszönném!

    Előre is kösz, az eddigi segítségekért is!
    Szevasztok!

  • Mr. Cutter

    csendes tag

    válasz Szirty #115 üzenetére

    Üdvözlet mindenkinek!!

    Látom Szirty vannak jócskán kérdések feléd, Te aztán nagyon vágod ezt a témát!

    Köszi a leírást amit küldtél! Az a legjobb benne, hogy erre sikerült nekem is nagynehezen rájönni és csak utána olvastam, amit írtál. De ezzel is legalább előbbre vagyok.
    A következő probléma az, hogy frekvenciaváltót kellene kezelnem, ez lenne végülis a feladat egy része, mert motorhajtást kell valahogy megvalósítanom.
    Valamilyen digitális jelet kellene küldenem a PLC-ről? Milyen memóriaterületet kellene használnom, hogy működjön a motor a frekvenciaváltón keresztül?
    Lehet, hogy erre is rájövök valahogy, de ha tudsz valami kiindulópontot, valami ötletet sokat segítene.

    Köszi a segítséget!

  • Mr. Cutter

    csendes tag

    Hello mindenki!

    **Szirty** segítséget szeretnék kérni!

    Kb 1-2 hónapja volt, hogy érdeklődtem a RS232-n küldöm át az adatokat a PLC-re a számítógépről egy protokoll programon keresztül.

    Ezeket az adatokat a PLC memóriájába küldöm, csak az a baj nekem van egy cx programom, amit nem tudom letesztelni.

    Hajtásvezérlést kellene megvalósítanom, meg van határozva elfordulásjeladóval, hogy mennyit forduljon el, de én csak az utasításokat tudom és nem, hogy milyen mem területre írjak és a cx-en belül sem tudom megnézni a mem területeket.

    Legfeljebb el tudom küldeni a cx-es progot, hátha tudsz nekem ötletet adni!
    Nagyon nagyon köszi előre is!!

  • Mr. Cutter

    csendes tag

    válasz Szirty #191 üzenetére

    Na hello Szirty!

    Küldtem volna neked emailon egy Omron-os hajtásvezérlési példát, létradiagrammos, de a memóriaterületeit is néztem volna csak ott az a gáz, hogy nem tudok egy 3 fázisú aszinkron motort meghajtani, ha a DM memóriaterületekre küldök adatot. Nagyjából sikerült valami,de nem működne a program teljesen, lefut, elküld bizonyos adatokat, csak nem hiszem hogy a motor működne, úgy ahogy kéne. Már lényegtelen, mert holnapra kell a dolog, ennél már nem leszek okosabb reggel nyolcig

    Köszi azért, az eddigiekért is!!

Új hozzászólás Aktív témák