Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mazsika

    őstag

    válasz Shirchy #4407 üzenetére

    Lehet természesen később is módosítani, menteve feltöltve tovább lehet dolgozni vele, viszont arra ügyelni kell hogy ilyenkor felülíródnak az aktuális adatok, mondhatni 'nullázódnak'.
    Szerk.: csak annyi lehetett a problémád, hogy nem mentetted a DB-t igy a program nem tudott hivatkozni rá!

    [ Szerkesztve ]

    Dáccsika

  • Szirty

    őstag

    válasz Shirchy #4407 üzenetére

    Üdv Shirchy!

    "A DB változóit utólag már nem lehet módosítani csak az első megíráskor?"

    A shared DB tartalmát úgy módosítod ahogy csak akarod. Bármikor akármennyi változót tehetsz bele akárhova vagy törölhetsz vagy írhatod át a nevét vagy típusát. Erre semmiféle korlátozás nincsen leszámítva hogy túlságosan nagy nem lehet.

    Csakhogy az ezzel járó összes következménnyel számolnod kell ám!

    Az egyik amit Mazsika írt, hogy ezzel a DB aktuális tartalma a PLC-ben elvész amikor áttöltöd (felülíródik).

    A másik, hogy ha törölsz egy változót a DB-ből vagy annak nevét átírod, és arra a változóra a programod már hivatkozik valahol szimbolikus címzéssel, akkor ez a hivatkozás abban a pillanatban hibás lesz, ami nem meglepő, lévén a változó azon a néven megszűnik létezni!

    A harmadik hogy ha változót illesztesz a DB-be (nem a végére) vagy törölsz vagy úgy írod át az adattípusát, hogy az új típus hossza nem azonos a régiével (pl. REAL-t INT-re módosítod) akkor az összes változó címe eltolódik ami az átírt után van. Ezért a programban minden abszolút hivatkozás ami az átírt változó utáni többi változóra vonatkozik (amelyikhez hozzá sem nyúltál) hibás lesz!

  • rsf

    senior tag

    válasz Shirchy #4407 üzenetére

    Ez szerintem egy bug a Step 7-ben.
    Én is már többször találkoztam olyannal, hogy megváltoztattam egy változó tipusát.
    Majd elmentettem a DB-t. Ezután a programba a megváltoztatott változót nem tudtam beírni, mert a fordító még a régi tipust látta és nem fogadta el az újat.
    Ilyenkor az egész networkot vágólapra kell tenni Ctrl-X-el (Igy megszünik a hiba a progiban) majd menteni kell egyet, ezután Ctrl-V-vel az egészet vissza.
    Mentés után már frissül a compiller infója a megváltozott DB tartalmáról és igy már jó lesz.
    Üdv.

    “Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Új hozzászólás Aktív témák