Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz lupus1337 #46672 üzenetére

    "200 ezer alatt milyen plazmát érdemes venni manapság?"

    Minél jobbat és nagyobbat.

    (Irónikus válaszommal finoman érzékeltetni szeretném, hogy a segítségnyújtáshoz némileg több információra van szükség a tévézési, használati szokásokról, lejátszandó fájlokról, esetleges konzolozásról, PC használatról, háttértévézésről, nézési távolságról, stb.)

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lupus1337 #46672 üzenetére

    Hello! 200 ezer alatt milyen plazmát érdemes venni manapság?

    Használt Panasonic 50ST50, esetleg 50UT50, vagy ha olyan nincs, akkor esetleg használt Samsung 2011-ből vagy 2012-ből, ami magasabb kategória, mint az 530.

    De ezzel a javaslatommal most kicsit magamat kell kiröhögnöm, mert elkezdtem felületesen szétnézni az apróhirdetések közt, és olyasmiket láttam, hogy használt TV-k magasabb áron, mint mennyiért boltban adták őket bontatlanul fél éve, vagy épp 3 évesen az eredeti bolti ár helyett kegyesen 20 engedménnyel, ha már lejárt a 2 év garancia, stb. Szóval kicsi a választék, és hihetetlen mik vannak közte, de 200k alatt 50"-ból mégis ez kéne, használt 1-2 éves készülék, csak értelmesen árazó hirdetőtől.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • liszi70

    nagyúr

    válasz lupus1337 #46674 üzenetére

    "Főleg játékra használnám (PS4), és néha filmnézésre (DVD, Bluray).....Napi 8-12 órát menne ha ez számít valamit."

    Tudnod kell, hogy a játékokban található állandó képi elemekkel vigyázni kell, nem maradhatnak gyakran és hosszú ideig a kijelzőn, pontosabban változó képtartalommal javasolt vegyíteni a játékot. (Első hozzászólás megvolt?)
    Mindemellett képminőség szempontjából játékra is alkalmasabb a plazma, ezt tanúsítják itt sokan, akik mindkét technológiát használták erre. (Én magam soha nem játszottam, a pontosabb használati utasítást megkaphatod az itteni gémerektől.)

    Sajnos a 200-as keret nem valami bőséges, mert a 3 méter nézési távod bőven indokol egy 50"-os készüléket, viszont arra távolságra simán jó egy 50-es HD Ready. Hasonlókat tudnék leírni, mint amit Ton Tonikának leírtunk, nyugodtan kiindulhatsz abból. Leegyszerűsítve : vagy használt full HD vagy új HD Ready. Típusokat is találsz a Ton Tonikának írt válaszokban.

    [ Szerkesztve ]

  • Cha-b

    senior tag

    válasz lupus1337 #52722 üzenetére

    Mivel méretet nem írtál mekkorát szeretnél, sem nézési távolságot, sem felhasználási kört, sem körülbelüli keretet, így látatlanba az 50ST60at mondanám ami már egy "nagyon" jó és közkedvelt készülék (sztem ebből veszik a legtöbbet). [link]
    Ha! a keretet engedi, és a felhasználási köröd megköveteli (nem csak tvznél-DVDznél hanem rendes anyaggal etetnéd) akkor 80 ezerért drágábban a GT60 nagy előrelépés az ST60hoz képest. [link]

    De mivel nem írtál keretet, nézési távot, felhasználási kört így kb. nem is lehet érdemben válaszolni a kérdésre. Sztem ezt majd írd le és a többiek majd próbálnak segíteni, mindenesetre én most húzok dögleni, mert be vagyok ba..va. :P

    Szerk.: Az elmúlt évek alapján érdemes lehet kivárni a december-márciusig tartó időszakot, akkor várható volt eddig jelentős áresés, de mivel a Pana "elvileg" befejezi, nem lehet tudni mennyi tv jön még Mo-ra sajnos egyáltalán nem biztos, hogy lesz idén is áresés. Ezt majd meglátjuk mennyi készülékük "ragad" be, lesz-e egyáltalán mit "olcsósítani."

    [ Szerkesztve ]

    CSAKAKISPEST!!!!

Új hozzászólás Aktív témák