Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorbep

    senior tag

    válasz tmscsaba #83461 üzenetére

    Ezt tapasztalatból mondod, vagy csak a Marketig Blablát mantrázod??.... nekem van 2db fullHD 27" ívelt monitorom ... és bárhová is teszem, nem létezik olyan nézőpont, ahonnan ne látnék jelentős "inverz hordó" torzítást.... a TV javítós korszakomat idézi... már már nyúlnék a csavarhúzóért, hogy állítsam a hordótorzítás potméterét... ;]

    Egyszerűen szörnyű.... a wordben max egy egyenes sor van, a többi mind íves valamekkora mértékben... vagy konvex, vagy konkáv irányban... :W

    A sok marketinges ilyenkor csuklik rendesen.... remélem... mert látványos, csicsa, meg minden... de TELJESSÉGGEL HASZNÁLHATATLAN!

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz tmscsaba #83461 üzenetére

    Mindez akkor lenne igaz, ha a megjelenítendő képet előtte torzítanák, felkészítve a gömbfelületre való kivetítésre ugyanis, a világ nem egy gömbfelületen, hanem térben van. A kamerák pedig amik ezt veszik, ebből a térből egy síkfekületre vetített képet rögzítenek. Innentől, ezen rögzített kép helyes megjelenítése is sík felületen lehetséges torzításmentesen. Amíg az egyenesek görbén jelennek meg, addig felesleges bármiféle magyarázat.

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

  • Kernel

    nagyúr

    válasz tmscsaba #83461 üzenetére

    "Ezzel megszünteti..."

    "...geomertrikus torzítástól mentessé teszi a képet."

    Olyan nagyon ne szüntesse már meg, ahhoz homorú képernyő kellene (tehát nem csak ilyen hengerpalást), az is csak akkor, ha a te logikádat követnénk.

    Csak ez a logika sántít abban szerintem, hogy a kamerában is sík felületre képez le az optika. Ha celluloid a forrás, azt is síkba képezték le valamikor.

    Akkor viszont miért gondolják egyesek, hogy ezt bármilyen hajlításra kellene transzformálni? Nem inkább ugyanolyan síkba / dimenzióba (lehetőleg kettőbe)?

    Mindamellett aláírom, hogy a szem alkalmazkodik. Amikor 2001-ben megvettem az első LCD monitort, először horpadtnak tűnt a közepe, annyira megszoktam a domború képernyőt. De nagyon hamar ráállt a szemem az újra is (mai ésszel érdekesebb, hogy 1024x768 / 15" / 180 db ezrest tettem le érte).

    Viszont egy időben volt Sony Trinitron TV-m is, aminek hordós képét soha nem tudtam teljesen megszokni. Szűkítette a szélességet, vékonyabb arcok, alakok, voltak láthatók.

    Ha a mostani hajlított vackot távolabbról nézed, ugyanez az effekt, márpedig nem mindenkinek kényelmes mindig fókuszba menni.

    Kicsit veszélyes vizekre evezel szerintem, a sznob hifisek vizére, akik irreális pénzeket költenek hülyeségekre, fizikai abszurditásokra, utána bemagyarázza az agyába, hogy az neki milyen jó. De ez már nem fizika (vagy az adott esetben nem mértan), hanem pszichológia.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák