Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balisz

    senior tag

    válasz Heffi #81431 üzenetére

    Ha az AVX-esre gondolsz akkor megemlíteném hogy azt nem is igazán akarta eladni a kolléga. Lehet hogy az elején komolyan gondolta, de később egyértelműen meggondolta magát.

  • Eagle73

    újonc

    válasz Heffi #81431 üzenetére

    420 ezer volt az utolsó ára. 450-ről indult.
    Ahhoz képest, hogy a 65-öst 720-ért árulta a kolléga, 9000 üzemórával (a kutyának se kellett annyiért!), szerintem a 350 jó ár az 50-esért.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Heffi #81431 üzenetére

    Persze, hogy sok, de nagyon elszaladtak az árak az utóbbi 2, de főleg durván 1 évben, mikor konkrétan felfelé mentek, mintsem csökkentek volna a használt Pana plazmák árai (főleg az utolsó két széria, de még az azt megelőző kettő is).

    Szerintem a sok éves és sok órás 42G30-am kicsivel többért tudnám ma eladni, mint két éve, és most megköszönnék, hogy eladom, nem én örülnék, hogy végre elvitte valaki (de "családban maradt"). Eszement irreálisnak tűnik sok használt készülék első meghirdetett ára, és biztos olcsóbban kelnek végül el (főleg ami tényleg már szinte pofátlan áron van, pl. sok éves 42G20 90k-ért és hasonlókat láttam nemrég), de szerintem még mindig drágán mennek (majdnem a kifutó időszak bontatlan bolti árain, csak épp garancia nélkül [ha volt, már lejárt] és több ezer üzemórával...).

    Ezért is halogattam sokáig, hogy visszaváltsak az átmenetileg tervezett 42"-ról 50"-ra. Először csak hiába vártam türelmesen, hogy kellemesen alacsonyra kússzanak a használt árak, ahogy azt általában tették volna, aztán el is fordítottam a tekintetem, mikor elindultak a másik irányba, hogy ez már mégsem járja (öregebben többet adni értük, "hülye azért nem vagyok"). Most pedig végül ugye kaptak tőlem a használt Pana plazmák egy középső ujjas gesztust, mikor vettem inkább 8 éves használt Pio-t olcsón (és még örülök is neki, hogy így alakult, mert nyilván kockázatos játék, de amúgy jobb, mint bármelyik 50"-os Pana).

    Szerintem 1-2 éven belül (akár nyugalmi állapotból is, de főleg ha árul végre valaki opcionálisan impulzus módban ("plazma szerűen, "vibrálva") járó (így éles mozgóképet adó), és normális szoftveres színkeverésű OLED készüléket -> aki NEM az LG lesz és úgy tűnik senki nem fogja így átalakítani az LG-től rendelt paneleket egyedi vezérlővel, hanem kell majd egy másik gyártó, pl. Samsung, vagy esetleg egy "meglepi") meg fog ez fordulni és valódi használt árakon mennek majd (akkor hirtelen látszólag zuhanva, de csak bepótolva a kimaradt időt), de nyilván nem minden esetben lehet akár éveket várni (ha nincs is más kisebb/butább se helyette addig), főleg úgy, ha már amúgy is megunta valaki a várakozást (és igaz ez visszafelé is, hogy attól még ha ma kell valami jó, nem két év múlva, akkor mindegy mennyibe fog majd akkor kerüli - főleg ha az csak spekuláció...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák