Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz DM-Fan #7957 üzenetére

    Igen, cigaretta, magas vérnyomás, stb.-re konkrét százalékok vannak. Fogsz bármilyen ezek hatását vizsgáló cikket és meglátod. Azért remélem a normális eloszlás, szórás, szignifikancia mond valamit és megérted miért élhet valaki 90 évig makk egészségesen napi két doboz cigivel és ez miért nem befolyásolja, hogy ha te is napi két doboz cigit elszívsz akkor nagy valószínűséggel meghalsz x évesen. :U Szerinted hogyan működnek az orvosi kutatások? Irány a Sote honlapja van vagy 5 tárgy ami csak ezzel foglalkozik.

    Egy dolog biztos: az emberek kb. harmada egyértelműen érzékeny a 3D-re, ehhez nem kellenek beható orvosi vizsgálatok - magad is meggyőződhetsz róla a hétköznapi életben.
    Azért engedd meg, hogy megvárjak erről egy normális vizsgálatot, mert húsz éve még mindenki "meg volt győződve róla a mindennapi életben", hogy tönkremegy az ember szeme a sok TV-nézéstől... Ha ott kijönnek érdemi eredmények, annak hiszek. De 50 éve mindenki ugyanígy meg volt győződve a bagó rágás egészséges mivoltáról is... Nem azt vitatom, hogy valakinek ez rossz/nem látja, csak mindenféle érdemi eredmény nélkül olyan konzekvenciákat vontok le (vagy legalább is nem adsz róla érdemi forrást mi alapján vonod le), ami források hiányában egyéni vélemény és semmi több.

    belemehetünk, ha gondolod
    Pont az a gond, hogy nem tudunk. Amíg nincsenek egzakt számok, addig nincs érdemben miről beszélgetni. Annyi van jelenleg, hogy sokan nem látják/rosszul lesznek a jelenlegi 3D technológiától. Ennyi és nem több. Ahogyan sokan rosszul vannak a körhintán is. Ennek ellenére az zsákutca? Vagy mondjuk a klíma? Rengetegen nem bírják azt sem.

    Nem értem, min vitatkozol. Tele van a net a panaszokkal vele kapcsolatban.
    Izé, a wifi miatt is panaszkodott mindenki a neten, meg előtte gsm miatt is... Elhiszem, hogy sok embert érint rosszul (nekem is van olyan ismerős), és? Új dolog, jó fikázni. (Vö. afro amerikaiak NO-ban a hurrikán után)

    Egy tudományos publikációt nem két nap alatt dobnak össze
    Nem, adatgyűjtéssel megvan akár két hónap alatt is (konferenciára legalább is, cikkhez plusz egy év a tisztázás, javítás miatt, de ez már csak részidős tevékenység), főleg ilyen területen, ahol elég lenne random 300 főt beültetni egy moziterembe és megkérdezni, hogy mik a panaszok a film után, aznap este és másnap reggel. Első körben már ez is elég lenne egy cikkhez egy light-osabb orvosi lapban, főleg hogy most kurrens téma. Utána meg lehetne követni azon önkénteseket, akiknél nem volt panasz, de később jelentkezett.

    3D TV sugárzás is 2008 óta. Idő tehát nem indok, mégsem tudok ilyen irányú kutatásról. Ez persze lehet az elérhetőségeim korlátja is, számtalan folyóiratot nem érek el, mert nincs rá előfizetés.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák