Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyulus76

    aktív tag

    válasz DM-Fan #79347 üzenetére

    Ebből látszik, hogy a két változat között éppen csak az új játék élménye a különbség. Pontosan az, amit két éve meg kellett volna fizetni.

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz DM-Fan #79347 üzenetére

    És egyébként itt a filmek kapcsán is eljutottunk a végkifejletig, ugyanis ott is az a helyzet, hogy "annak részéről vagy egészéről tilos a másolat készítése", márpedig egy rip/remux ezt kimeríti. Semmi különbség ahhoz képest, hogy bemész a moziba egy kamerával - amit egyébként ha észlelnek, ott helyben lefognak és feljelentenek. A terjesztés így van kitalálva: egy lemez/mozijegy/legális fizetős letöltés ára tartalmazza a jogot a szolgáltatás élvezésére a kifizető részére. Nem véletlen mondjuk a PS-Store-ban sem, hogy a film kölcsönzése x Ft-ba, a megvásárlása pedig 4x Ft-ba kerül, mert másra szól a két licensz. Ugyanez a helyzet a PS Plus tagsággal, ahol x összegű negyedéves díjért letölthetsz teljes játékokat (nyilván így jócskán nyomott áron), amiket addig használhatsz, míg fizeted a negyedéves díjat (és persze közben minden hónapban gyarapszol új címekkel is - amelyek körét mondjuk nem Te határozod meg). De amint abbahagyod az előfizetést, akkor megszűnik a használati jogod, hiába, hogy ott van a tartalom "fizikailag" letöltve a PS-ed HDD-jén. Te nem terméket vettél, hanem egy szolgáltatást, amire megszűnt a jogosultságod, ha nem fizeted a tagdíjat. Ennél szemléletesebben nem tudom elmagyarázni.

    "Most megvettem a Tomb Raidert,boven 10 fölött mivel meg 2 hetes sincs. Most jogom van elvezni a jatekot? Igen,fizettem erte. Kiado mennyit lat belöle? Semennyit,mivel hasznaltan vettem."

    De ha végiggondolod és mindenki úgy gondolkozna, hogy "a letöltés nem lopás", akkor az sem vette volna meg, akitől Te használtan megvetted, vagyis még annyi haszna sem lenne a kiadónak, amennyi így volt. Konkrétan nem volna értelme játékot fejleszteni/filmet forgatni, ha mindenki "ingyenes" letöltéssel szeretne hozzájutni. Márpedig ha van olyan, aki fizet érte (és muszáj, hogy legyen, különben nem készülne produktum - ingyen senki nem dolgozik), akkor az, aki "ingyen" letölti, az bizony jogosulatlanul, mással szemben anyagi előnnyel jutott hozzá ugyanahhoz a dologhoz. És itt a bibi.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák