Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovadika

    őstag

    válasz sad_Vamp #40358 üzenetére

    Sávosodásra tesztelheted mondjuk focimeccsel, ott "szépen" ki kéne adnia, de emiatt én nem paráznék. Az UT-re nem jellemző. Azt hiszem eddig egy valaki említette, hogy talán látott valamit, de azóta sincs ilyen tapasztalat. Sajnos ez az erősebb modellek rákfenéje. :(

    [ Szerkesztve ]

  • liszi70

    nagyúr

    válasz sad_Vamp #40358 üzenetére

    "Na eddig te voltál kiakadva, mert kukacoskodtak, most meg nekem van beszólva egy elírásért.... hát hát "

    Jaj istenem, dehogy szóltam én be, hát hány rohadt szmájlit tegyek még oda, hogy érezhető legyen a poénkodás, egy kis szín a plazma kurvajó feketéjében??? :D

    "Az 1színű képeken kívül mivel lehet/érdemes tesztelni a panelt? mire kéne jobban odafigyelni ilyen esetben?"

    Bemásolom neked, amit egy fórumtársunknak írtam privátban a panel ellenőrzéséről :

    4 dolgot érdemes ellenőrizni a használt tévéken (a beégést leszámítva LCD-n is):
    1. Pixelhiba. Ennek módja egy színekből álló tesztsorozat, amit el is küldhetek neked, ha adsz egy ímélcímet.
    2. Beégés. Ezt szintén a színekkel lehet ellenőrizni, látsz-e valamilyen nyomot a panelen. Egyébként az sem biztos, hogy beégés, ha látsz rajta valamit, olyankor futtatni kell vegyes képtartalmat és le kell ellenőrizni, hogy halványodik-e, vagy nem. Ha halványodott valamennyit, akkor az tutita nem beégés, csak egy természetes ghosting.
    3.Sávosodás, panelhomogenitás. Ezt mozgóképpel, mégpedig nagy, homogén felületekkel, kameramozgás, svenkelés közben kell ellenőrizni. Például focimeccs zöld gyepe, égbolt stb., kamerasvenkelés közben! Függőlegesen szoktak jelentkezni halvány sávok, ha vannak. Ha látsz valami téged zavaró csíkozódást, foltosodást, ne vedd meg.
    4. Üzemóra. Ellenőrzésének módja.

    Tedd föl egy pendrájvra a focimeccs-részletet meg a színeket, bele a tévé USB-csatijába, a tévé belső lejátszóján lejátszod, ha minden klappol üzemóra-mustra, és kész. Az egész leellenőrzés 5 perc, nehogy megijedj tőle, én még a vadi új tévéimen is végigellenőriztem mindent!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák