Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #66323456

    törölt tag

    válasz DM-Fan #13055 üzenetére

    A belinkelt "személyeskedés" hozzászólásban egy deka személyeskedés nincs. Vagy rosszul linkeltél vagy hiperérzékeny vagy.

    Én csak az antennás hozzászólástól néztem a csörtét, tény, hogy pontatlanul fejezi ki magát, rosszul vezeti elő stb., de arra hivatkozni, hogy már előtte is hülyeségeket beszélt és/vagy haragudtunk egymásra....
    A beidézett mondatát - függetlenül az előzményektől és hogy hol olvasta a "semmit sem ér"-t, melyik topicban, itt vagy másutt, szó szerint ezt olvasta-e vagy csak ez zanzásodott ki a fejében a lényeget tekintve, aztán meg itt lett tőle beszélhetnékje... - az általánosításokkal kapcsolatban helytállónak tartom.

    Szerintem csak annyit kéne tenni, hogy nem eleve elrendelésként kéne kinyilatkoztatni, hanem finomítani néha...pl."Általánosságban elmondható, hogy:..., de előfordulhat olyan is, hogy:...."

    És most nehogy példát mondass velem a topicból, mert ez is csak egy általánosítás most.

    A "de" utáni rész hiánya szerintem sokaknak sokszor böki a csőrét, aztán hogy ki milyen cizelláltan tudja ezt elővezetni, ha már nem bírja tovább, az már más kérdés, de mindenesetre mindig jó alap egy felesleges csörtére.

    És mégegyszer utoljára: az általánosításról beszéltem. Nem érdekel ki kivel van, vagy ki ütött először.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák