Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Gabor970 #10619 üzenetére

    Sajnos a Diginél vannak érdekes dolgok (amik egyeseknek gondot jelentenek, másoknak nem).
    Nos, a probléma a következő (bocs, ha szakszerűtlenül írom le a jelenséget, de nem értek hozzá különösebben). Elöljáróban annyit, hogy a Diginél nem kell feltétlenül STB. Rászabadítom az automata hangolást a tévére, talál 100+ csatornát (zöme digitális), amiket bepakol 1001-től kezdődően. Jellemzően nem ott és nem olyan sorrendben vannak a csatornák, ahogy szeretnénk. Az asszonnyal együtt mi még olyan konzervatív népek vagunk, hogy azt szeretjük ha megnyomjuk a tévé távirányítóján az 1-es gombot, akkor bejön az M1, a 4-es gombra az RTL Klub stb.
    Namost, a hangolás után, a tévé berakja az M1-et mondjuk az 1053-as csatornára. Átállítom az 1-es csatornára (és beállítom a többi adót is). Pár perc/óra múlva (legkésőbb másnapra) visszaáll az 1053-ra (az M2 is így viselkedik, ezáltal 3-tól indulnak a csatornák). Csak ezt a két adót érinti a probléma (ha mást rakok az 1-esre, az nem tűnik el), és azóta jelentkezik, hogy valami "feles" (500-ra végződő) frekvenciára pakolták ezeket az adókat.
    Erre a problémára szeretnék valami megoldást. Más tévékkel - a jelek szerint - nincs ilyen gond; innentől kezdve nézőpont kérdése, hogy a Digi-t vagy a Panasonic-ot anyázom - de hogy őszinte legyek, különösebben nem érdekel, hogy ki a nagyobb b*lfasz ebben a történetben. Mindössze rendeltetésszerűen használni szeretném a készüléket. Ehhez keresném a megoldást - a firmware frissítésről úgy tűnik, lemondhatok...:(

    Dorian: lehet hogy én vagyok peches (esetleg valami helyi szintű probléma), de az alatt a kb. másfél-két év alatt, amióta a Digi átvette a Twnetwork-tól a szolgáltatói szerepkört, majd féltucat alkalommal fordult elő olyan is, hogy az összes (!) csatorna elment, mindenhol zizis képernyő fogadott, és hangolhattam be újra a nulláról a tévét...

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák