Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Eliot99

    csendes tag

    Sziasztok!

    Igazából még csak nézelődöm, tájékozódom, de úgy néz ki, hogy a nyáron (de legkésöbb ősszel) egy új TV vételét tervezem. Egyrészt már 5 éves a mostani TV-m (egy 16:9-es Pana, 80 cm-es képátmérős crt-m van), szeretnék nagyobbat is, másrészt szeretném a HD-s előnyöket kihasználni (UPC Digitális kábel Tv, Blue-Ray).

    Először is a LCD vs Plazma kérdéskörben tájékozódtam, és úgy vélem az igényeimhez a plazma áll közelebb. Olvasgatva, tájékozodva a legszimpatikusabb készüléknek egy Panasonic 42PV80 (42PX80) tv-re (esetleg ugyanez a tipus, de az eggyel kisebb 37-es méretben) esett a választásom, de van egy-két kérdésem amire örülnék, ha válaszolnátok, mert jó döntést szeretnék hozni.

    - nézési távolság kb. 3 méter
    - használási szokás várhatóan: tv csatornák nézése 60%, dvd (késöbb blue-ray) 20%, tervezett játék konzol 20%

    Megerősítést vagy cáfolatot is szívesen fogadok, de úgy vélem a fentiek alapján, hogy az említett Pana készülék 1024 x 768 felbontása nekem elég lenne (nem kell a drágább Full HD). Az is külön tetszik, hogy ennek a tv-nek (ahogyan olvastam) igen jók a normál tv csatorna képei is. Ami a kételyem (és erről olvastam már pro-kontra), hogy ezzel a készülékkel mennyire tudnék használni egy szintén tervezett PS3-mat. Elég lenne ez a felbontás a PS3-nak, mégha tudom hogy elsősorban LCD Tv-ket ajánlanak is a konzolhoz, de azért szép, élvezetes lenne a megjelenített kép? Igazából azért is szeretném ez a kombinációt, mert így két legyet is ütnék egy csapásra, hiszen a PS3-t játék célra és Blue-Ray meghajtóként is tudnám használni, miközben a kinézett Pana jó lenne mind a nagyobb felbontású filmekre, mind pedig a tv csatornák nézésére is...

    Jól gondolom, vagy tévedek? Előre is köszönet mindenkinek aki otthon van a témában, és tapasztalatával, infóival segítheti a döntésem!

  • Eliot99

    csendes tag

    Köszönöm a tanácsokat. Én is egyre inkább úgy érzem, hogy mind a felhasználási szándékaim, mind a lehetőségeket figyelembevéve, mind pedig az ár/érték arány tükrében a befutó jelenleg úgy néz ki, hogy Panasonic 42PV80 (42PX80) lesz.

    A méretet illetően én is egyre inkább úgy érzem, hogy nem a 37-es, hanem a 42-es az ideális választás. Ellenben lenne még kérdésem.

    1. A Panasonic PX és a PV között csak a DVB-T tuner megléte (PX-nél) a különbség? (mert úgy is kábeltv-m van, így nekem ez felesleges)

    2. A 42PV80 és 42PV8 között már több különbséget találtam a leírásokban (fentebb idézett linken is):

    - PV8 nincs PC bemenet (PV80 van PC bemenet)
    - PV8 csak 2db HDMI (PV80 3db)
    - PV8 nincs SD kártyafoglalat (PV80 van SD foglalat, SDHC kompatibilis)
    - PV8 VReal 2 áramkör (PV80 VReal 3)
    - PV8 3072 önálló színárnyalat (PV80 4096 önálló színárnyalat)
    - PV8 10.000:1 valós, 300.000:1 dinamikus kontraszt (PV80 15.000:1 valós, 500.000:1 dinamikus kontraszt
    - PV8 nincs ECO mód (PV80 van)
    - PV8 matt káva ha jól tudom (PV80 zongoralakk káva)

    A fentebb idézett linken nézve kb. 35 ezer Ft-os különbség van (PV8 225e, PV80 260e), arra lennék kiváncsi, hogy egyrészt helytállóak-e a fentebb felsorolt különbségek, másrészt ezek a tapasztalatok alapján mennyit jelentenek, mennyire fontosak, mennyire láthatóak a kép minőségén illetve a használatban mennyire lehetnek fontosak?

    3. Egy kicsit off, de azért nekem a témábavágó, mivel PS3-at is tervezek. A PS3 Blue-Ray meghajtójáról van valakinek tapasztalata? Kiváltható vele egy asztali Blue-ray lejátszó túl nagy kompromisszumok nélkül, főként az említett Panával kapcsolatosan?

  • Eliot99

    csendes tag

    válasz Cifu #2625 üzenetére

    Köszönöm szépen a választ. Én is a PV80 felé "kaccsintgatok", mert nem olyan nagy az árkülönbség, hogy ne érje meg a jobbat venni... :K
    A PS3 kapcsán nagyon örülök annak amit írtál, mert így csakugyan két legyet lehet ütni egy csapásra. Már régóta szemezek egy konzollal, mert unom, hogy a PC valahogy mindig éppen "kevés" és mindig lehet rá költeni játék szempontból, de így ez a Blue-rayes megoldással már egyértelmű, hogy megéri a befektetés. (csak azt a keresztírányítót tudnám megszokni a játékoknál a hosszú évek PC-s eger-billentyűzet kombója után... ;) )

    Egy kérdés még. Az ECO mód (ami szintén nincs a PV8-ba, de a PV80-asban van) az mit is takar pontosan? Valamilyen energiatakarékos üzemmód? Lehet tudni, hogy mit is csinál pontosan, és milyen hatékonysággal működik?

  • Eliot99

    csendes tag

    válasz Norbi27 #2829 üzenetére

    Bár igazából 42-es PX(PV)80-as Panasonic plazmában gondolkozom, de miután írtad megnéztem a 37-es PX80-ast a DIGITAL KO-nál, és csakugyan nagyon kedvezőnek tűnik az ára (194.417 Ft).

    Ellenben egy érdekes dologra bukkantam ezen az oldalon:

    Panasonic TH-37 PX80E
    Ár: bruttó 194,417 Ft (729 €)

    Panasonic TH-37 PX 8 E
    Ár: bruttó 203,900 Ft (765 €)

    A 8-as a gyengébb, míg a 80-as a jobb, nem? Legalábbis én így tudtam. Akkor hogyan lehet az, hogy egy kereskedésben a jobbik az olcsóbb? Ezt nem értem...

  • Eliot99

    csendes tag

    Bocs, az előző árakat a tvstore oldalán találtam és nem a digital-ko-n, de a lényeg ugyanaz. Hogyyan lehet olcsóbb a többet tudó 80-as, mint a kevesebbet tudó 8-as?

  • Eliot99

    csendes tag

    válasz Harti #2868 üzenetére

    Jó kérdés. Ez engem is érdekelne. Két óra nézés után két napig még látszott a logó? Azért ez komoly ghosting... Pedig mindehol azt írják, hogy ghosting szempontjából az új szériás Pana plazmák a legjobbak... Azért ez nem megnyugtató, pedig én is egy ilyen tv megvételében gondolkozom... :U

  • Eliot99

    csendes tag

    Lenne egy kérdésem. A Pana TH-42PX80, vagy TH-37PX80 végre írt plussz E betű mit jelent? Ez valami butított modell, vagy csak valami régiókód és nincs semmi különbség az E nélküli, vagy E-vel végződő modellek között? Van egyáltalán jelentősége?

  • Eliot99

    csendes tag

    Olvasgattam az elmúlt két nap hozzászólásait és felmerült bennem egy kérdés. Mi okozza a plazmáknál a többek által is említett (néhányakat zavaró, némelyeknél pedig nem is látható) villogást? És ha már villog, akkor miért csak TV adásoknál jön elő?

    Azért is kérdem, mert továbbra is egy pana 80-as sorozatú plazmán gondolkodom, de nem akarok rosszul dönteni. Amúgy a villogásról jut eszembe. A múltkor jártam egy MM-ben és ott éppen tv műsorok mentek a kiállított Tv-knél. Na most nem tudom, hogy ez az agyonosztott, rossz minőségű jelből fakad-e, de az összes plazmán erősen láthatóan villogot (szinte lüktetett) a kép. Nyugtassatok meg, hogy normál esetben, jó tv adásnál ez nem várható egy 80-as panától? (konkrétan 42-es vagy 37-es PX80-as a cél)

  • Eliot99

    csendes tag

    válasz Naota #2991 üzenetére

    Ezt írtad:

    "Nem a műsorforrás okozza a villogást, hanem a technika ilyen. Nincs köze a jel minőségéhez."

    Ehhez képest Cifu a következőt írta itt egy oldallal előrébb a tesztjüknél tapasztaltakról, a villogás kérdéskör kapcsán:

    "A PX80-on is láttunk enyhe vibrálást TV adás közben, de nem volt vészes."

    Most akkor mégis számít a jel minősége? Egyáltalán tudja valaki pontosan, hogy mi is okozza az esetleges villogást a plazmáknál?

  • Eliot99

    csendes tag

    válasz Harti #3002 üzenetére

    Jól látod, még csak informálódom. Igazából még nem is kell elkapkodnom, ráér nyár végéig a dolog, de az eddigiek alapján a Pana 42PV(PX)80-as tűnik a legjobbnak. Bár ugyanebben a tipusban a 37-es mostanában jóval olcsóbban is kapható (195e), így még ez a kisebb is "benne van a pakliban". Csak most ezen a villogás kérdéskörön "parázok" egy kicsit... :)

  • Eliot99

    csendes tag

    válasz Cifu #3004 üzenetére

    Cifu! Köszi a választ. Ellenben érdekes dolog ez, mert ugyebár most is azt írod, hogy csak a Tv adásnál vettetek észre némi vibrálást, DVD, Blue-Ray lejátszásnál nem. Mert akkor csak lehet valami köze a kapott jel minőségéhez ennek a minimális vibrálásnak... Ha a technológia miatt van ez a vibrálás, akkor elvileg mindenféle jelforrásnál ugyanúgy kéne produkálnia ezt a vibrálást...Akkor miért mégis csak a TV adásnál volt tapasztalható? Ezt még mindig nem látom át...

  • Eliot99

    csendes tag

    Kedves Pana PV(PX)80-as tulajok! Olvasgatva a hozzászólásokat egy újabb kérdésem merült fel. A képarány variációk között amit kínál a tv olvastam, hogy több féle zoom van. Ezek között van olyan zoom amelyen belül még variálható a kép?

    Lehet nem teljesen érthető a kérdésem, de arra gondolok, hogy például a jelenlegi 16:9-es Pana crt tv-men az alap zoom-nál állítható, hogy fel vagy le csúsztassa a képet, illetve, hogy függőleges irányban mennyire nyissa, vagy húzza össze a képet (minél jobban nyitom, annál több lóg ki a képből fent és lent, de annál kevesebb a torzítás.) Ezt a funkciót nagyon jónak tartom, mert így az egyéni ízlésemre belőhetem azt, hogy úgy tőltse ki a 16:9-es képernyőt az adott adás, ahogyan én szeretném.

    Jól sejtem, hogy ezt a variálhatósági lehetőséget a Pana plazmák már nem kínálják ellentétben az én jó öreg 16:9-es Pana crt-mel szemben? :U

    [ Szerkesztve ]

  • Eliot99

    csendes tag

    válasz DM-Fan #3193 üzenetére

    "...A helyedben én a Pana 42PX80-at venném (én is azt vettem 4 hónapja), lassan kijön 250 eFt-ból..."

    Már bőven alatta is van szerencsére... :)

    Itt már csak 243 ezer forint, és szépen lassan, de folyamatosan csökken az ára:

    42PX80 243.000

    És ugyanitt a 37-es PX80-as már szépen 200 alatt van. Azért ez a 193.700-as ár is nagyon jó, ha esetleg valaki beéri a kisebbikkel:

    37PX80 193.700

    Szépen megy lefelé az áruk... :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák