Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • lumma

    csendes tag

    Üdv!

    Nagyon jó hogy van ez a fórum, sok hasznos infót tudtam meg tőletek!
    Ma ennek alapján vettem egy tv-t: PS50c430
    Első benyomások:
    Sokkal jobb feketét vártam, alapesetben szürke a kép, ezt a káva lakkfekete színe még ki is emeli. Csíkozott, nem homogén a felület, sávok vannak benne, mint a hibás háttérvilágítású LCD-nél. Először a panel bizonyos részén sokkal jobban jelentkezett ez a sávosodás, kb 20cm szélességben, és képpontcsoportok is bolondoztak mindenféle színben, de aztán ez eltűnt, a sávosodás csökkent, vagy hozzászoktam...

    Én igazából projektor helyett vettem, hát... Kényelmesebb, mert nem kell a vászonnal foglalkozni, de alacsony felbontású anyagnál jobb volt a projektor. Nincs s-video bemenet, ez azért még elférhetett volna.
    A jó minőségű, de alacsony felbontású TV adást tényleg nagyon jól hozza, a látott LCD tv-hez képest.
    A fényerő alacsonynak tűnik, alapból 95%on volt a kontraszt...
    A 50" tényleg jó méretnek tűnik, én ajánlom mindenkinek.
    A kezelés nem a legjobb, a távirányítón sok felesleges gomb, túl hosszú, kényelmetlen.
    A beépített lejátszó program jónak tűnik eddig, de ha ez fut, akkor nem engedi a képméretet változtatni, így meg mégsem ér semmit.
    A fülhallgató csatlakozó hátul van a többi csati mellett (!!!), és úgy működik, hogyha bedugod, elhallgat a beépített, szoftveresen nem kapcsolható. Gratulálok, ez így teljesen használhatatlan.
    Ghost: nagyon erősen jelen van, egy-két perc után is látszik ha sötét háttérre váltok, de el is tűnik. Nem érdekel, mivel számítottam rá, de elsőre furcsa.
    Melegedés: kézzel alig érezhető a tetején több óra használat után.

    Leginkább az LCD-s szürke zavar, nem erre számítottam, de egyébként eddig jó.
    Próbálok majd később fogyasztást mérni.
    üdv

  • lumma

    csendes tag

    válasz Gabor970 #14892 üzenetére

    köszi a segítséget mindenkinek!
    kipróbáltam a méretváltoztatást, de igazából csak három félét tud, az eredetit, a felnagyítottat, és a teljes kitöltésűt (ez torz), úgyhogy hiába van három fajta, abból valójában egy használható. Vagy nem ez az?
    Úgy láttam, minden üzemmódnak külön lehet állítani a megjelenítési paramétereit, ez a media player intenzitására is visszahat, nem?
    Én is frissítettem a firmware-t :)
    Egyébként ha megnézel egy félidőt, az eredmény még egy percig látható a reklám alatt is :)

    [ Szerkesztve ]

  • lumma

    csendes tag

    válasz Newlocal #15227 üzenetére

    Az eladóknak általában meg van határozva hogy milyen terméket kell ajánlani, és ezt leginkább a raktárkészlet és az árrés határozza meg, kár ezért mindig bántani őket, nem a saját véleményüket mondják. :(

Aktív témák