Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Stafni #46715 üzenetére

    Egyszerre jött két egymást követő verzió (a második amolyan „hotfix” lehetett, mert a linket már másnap lecserélték az újra, a leírást pedig azóta sem frissítették) az összes D modellhez (D450-től D8000-ig), és elvileg mindnél ugyan az az eredmény:
    - végre APL-től függetlenül is stabil a gamma
    - visszavették a max fényerőt, így már nagyon ritkán üt be az ABL („átlag fényerő korlátozó”), nagyon világos jelenetnél is minimális, alig észlelhető
    - Sajnos mint ha kicsit jobban ingadozna (könnyebben és észlelhetőbben megugrana) a fekete fényereje képtartalomtól, de még csak nem is APL-től (átlag fényerő), hanem valami mástól függően, ami nagyon fura, és inkább bugnak tűnik, mintsem valamiféle optimalizációnak (mint pl. a 2011 előtti Panákon), de ki tudja mi van mögötte...

    Utóbbi inkább csak 2.35:1 mozifilmeknél feltűnő, és akkor zavaró igazán, ha külön figyelsz rá. Sőt, szerintem ez ilyen volt az első naptól, csak most feltűnőbb, mióta a sötétszürkék már nem ugrálnak a feketével együtt...

    A max kalibrált fényerő (D65, near-white banding nélkül) pedig nálam 80-85 cd/m^2, ami bőven jó sötét szobába, és még mindíg több, mint amit a VT30-on mértem „félkalibrált” Prof módban (max contrast-al, grafikonok szerint D65-el, amúgy meg Isten tudja hol, mert ment a kukába a konfig...) ~68 cd/m^2 - és sötét szobába szerintem még az is teljesen vállalható volt.

    Amúgy az US modelleken van egy Panel Brightness opció, és úgy tűnik az EU modelleken ez fixen Low-on áll. Mondjuk minél magasabb, annál több az anomália, így a High náluk is használhatatlan, és a Low-ot preferálják, ha a szoba engedi, a Medium pedig olyan kompromisszumos egy világos nappaliba.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Aktív témák