Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Moby

    addikt

    válasz GoldhandRent #23 üzenetére

    Megnéztem az említett videót. Ez még mindig nem VR. Ugyanígy működött a PSVR1 is PC-vel, de ez nagyon messze van mindentől, ami VR. Azt próbáltam, ezt nem tudom (nincs VRLINK képes VGA-m), de úgy, hogy nem érzékeli a magasságot, nem érzékeli a távolságot, ez csak elrontani jó az egész élményt. A PSVR1-nél is úgy működött csak, hogy hakkoltak hozzá mindenféle garázscuccot webkamerával, meg a fejre erősített move kontrollerrel, vicces volt. Ide ilyenek nem kellenek, de valamilyen szoftveres illesztés biztosan. Most az, hogy cinema módban megy, hát... Meg ha pécéről van szó, nem szarakodnék ilyennel. Vennék egy quest2-t, aztán kész. Olcsóbb, működik, és kb ez a képminőség.

    /a kamerák nem a kontroller miatt kellenek, hanem azért, hogy a HMD térbeli helyzete meghatározható legyen. Ezek nélkül csak a gyroval azt sem tudja milyen közel vagy mondjuk a monitorhoz. Hiába hajolsz előre, nem történik semmi. Nem tudja milyen magasan vagy. Azt tudja, hogy elfordítottad a fejed, vagy eldöntötted valamilyen irányba. Ez csak egy nagyon korlátozott, és immerziógyilkos érzékelés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák