Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Der Alte

    újonc

    válasz Tormann #1672 üzenetére

    Ha még olvasod a fórumot… Nekem is van Tracer HS255-öm, sőt az elődje a HS250/B is szép napsárga/sötétszürke színben :) Ez volt az első minőségi borotvám az orosz csodák után. Sajnos a fejek már tönkrementek és HQ2-est beszerezni ma már nem egyszerű feladat. Gondoltam egy nagyot és az egyik áruházban vettem egy HQ130-as elemes borotvát kerek 3e Ft-ért. Ebben HQ4+-os kések vannak, amit gond nélkül be lehet tenni a régiek helyett. (HQ55-tel csereszabatos) Az egyetlen bibi, hogy a meghajtó tengely nem kettő, hanem háromágú. Szétszedtem a borotvákat és simán le tudtam cserélni a tengelyt az újra, minden mérete megegyezik a régivel. A motor és az áttételek tökéletes állapotban vannak, ez még nem kínai bóvli.
    Sikerült egy 25 éves borotvába új életet lehelni és szó szerint jobb, mint új korában :K

  • Der Alte

    újonc

    Segítségképpen a frissen borotvát választóknak mondanék pár tippet, több évtizedes tapasztalattal.
    Kizárólag olyan borotvát választanék, aminek a fejegységét teljesen le tudom pattintani a motorról, nem a felnyílós megoldást, mert ugyan azt is le lehet szedni, de bonyolultabb és ki tudja meddig bírja a napi igénybevételt.
    Ennek a tisztítása pár koccantással a mosdó falához, értelemszerűen nem a szita felöli oldalon, hatásos művelet. Ezután a szita felöli részre minél nagyobb nyomással meleg vizet engedve, tökéletesen kimosható fél perc alatt. Mindenféle tisztítóberendezés pénzlehúzás, ahogy mondani szokták, parasztvakítás. Ha makacs a szennyeződés, nagyjából évente kétszer, folyékony szappant lehet ráengedni, ujjal felhabosítani és kimosni.
    Vízálló borotváknál működés közben mehet a szappan és a meleg víz. Ha hosszabb életűvé akarjuk tenni a szitát és a pengét, tisztítás után nem árt ujjbegyre csöppentett olajjal (WD40 stb.) bekenni a szitát és rövid ideig járatni a motort.
    És főleg, minden borotvával lehet tökéletes munkát végezni, csak meg kell tanulni használni, és főleg ki kell tapasztalni az arcszőrzetünk sajátosságait. Marha nagy tévedés, hogy minél drágább a borotva, annál jobb lesz az eredmény.
    Remélem segítettem. ;)

  • Der Alte

    újonc

    Kicsit még a topik témájához:
    A körkéses borotvák gyors tisztítása macerásabb, mint a rezgőkéseseké. Pl. a HQ9020-asom rengeteg kése (SmartXL) különösen jól összegyűjti a koszt, és mivel felhajtós kivitel és reggel pedig nem fogok szerelgetni és így kimarad az ütögetéssel takarítás. Marad az öblítés, de hosszú távon ez kevés, a lift and cut turpisság pedig szennyezett késeknél már nem igazán működik.
    Felülről a rések között nem tud annyi víz beáramlani, hogy hatékony legyen, alulról öblítve meg inkább beszorul a szennyeződés a késekhez. A folyékony szappanos tisztítás, (leghígabb, legolcsóbb, amiben a legkevesebb a besűrűsödő adalék, vagy közönséges szappan ujjra kenve) szétszedés nélkül javít a dolgon, de időnként kell a nagytakarítás.
    A rezgőkéseseknél szita leszed, meleg víz a késekre is, és ennyi.:) Ha illatos pengékre vágyunk jöhet a folyékony szappan és olyan lesz mint új korában. A teljes művelet 2 percen belül van.

    A leghigiénikusabb dolog a borotvahabos borotválkozás. Van egy és kétpengés Panasonic borotvám a célra, mindkettővel ugyanannyi időbe telik a borotválkozás.
    (Ennyit a másik vakításról, a sokpengés borotvákról. Jellemzően az amerikai Remington találta ki dolgot, erősen marketing okokból. A Braun sokáig kitartott, de a piac ugye… Sokan ott tévednek, hogy a kopott, régi egypengés és az új sokpengés borotvájukat hasonlítják össze és megállapítják, hogy az új jobb :) )

    A vizes borotvák egy időben borotválnak, tisztulnak, kennek és ápolnak. Az öblítésen túli takarítást el lehet felejteni és a pengék élettartama is hosszabb. Érzékeny bőrre jobb nincs is talán. A zselét én kihagynám, a borotvahab viszont tökéletes. Az eredmény pedig illatos babapopsi :) Már a többi gyártó is piacra dobott erre alkalmas beretvát, úgyhogy lehet válogatni. Más tészta, hogy idő hiányában többnyire szárazon használom őket…

Új hozzászólás Aktív témák