Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagya21

    addikt

    válasz Lami66 #14576 üzenetére

    Hali!
    Köszi a leirást, nagyon hasznos......
    Ez a Rowenta ez 220v-os vagy akkus?
    Nekem Lidls hajnyíróim vannak, kerámia késesek, akkusok, de nagyon megvagyok elégedve velük, igaz a régebbinek az elektronikája leszopja az akkut, se még feltöltődve ki írja az 50 perces üzemidőt, vágás után 50 percet jelez.
    A müanyagjai is jól birják.
    Üdv Nagya

    Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

  • Lami66

    őstag

    válasz Lami66 #14576 üzenetére

    Ma reggel megtörtént a hajvágás is. Nem mondom azt, hogy a korábbi eszközökhöz képest ez egy csoda, de nagyon-nagyon közel áll hozzá. A szőrvágós tapasztalat alapján ki sem próbáltam, hogyan vág szőrszívó nélkül. Beállítottam a szokásos 9 mm-t (a rövidebb fésűn pont ez a max méret), és már toltam is a hajamnak. A Remingtonnal ez kb 20 perces művelet szokott lenni. Nem a fejem olyan nagy, hanem sokszor kellett odavisszakeresztbe tologatni, hogy minden hajszálat rendes méretre vágjon. A Rowentával hét perc alatt végeztem, és ebben már benne van az is, hogy a szőrgyűjtőjét egyszer kiürítettem mert megtelt. Ez a művelet is pillanatok alatt megvolt. Nem kapkodtam, nem siettem, nem akartam rekordot dönteni, mégis rekord lett. A szőrszívó szívóhatása itt is érvényesült: nem voltak lelapult hajrészek amiket kínlódás ugyanolyan méretre vágni mint az égnek álló szálakat. A szívóhatás minden hajszálat vigyázzba állított, és rögtön a megfelelő méretre lettek vágva. A mosdókagyló felett csináltam a hajvágást, hogy a fehér mosdóban könnyebben ellenőrizhesem mennyi hajszál potyog le, mennyit nem tud beszívni. A gyári ígéret szerint a haj/szőr 99%-át beszívja. Szerintem ezt bőven túlteljesíti. Elszórtan voltak kis hajszáldarabok, de semmi olyan mennyiség ami hajvágásra utalt volna. Kb mint amennyi egy reggeli hajigazítás után keletkezik.
    Összegezve. Nagyon örülök, hogy volt egy olcsó lehetőség a beszerzésre és így kipróbálhattam. Mert 20+ ezerért nem veszek próbapéldányt. De így utólag azt mondom, ha ezt előre tudom, minden vacillálás nélkül megvenném teljes áron, mert bőven megéri az árát. Főleg ha azt nézem, hogy ugyanilyen árban szőrszívó nélküli modellek is vannak, amikről nem tudom elképzelni mitől lennének hatékonyabbak mint egy 8-10 ezres ugyanolyan felépítésű alap modell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák