Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz zolka78 #63913 üzenetére

    Teljesen egyetértek a leírtakkal. Én is ezt próbáltam ügyetlenebbül megfogalmazni.

    Azért nem tudok azonosulni, szimpátiát érezni az igazi csíki sör iránt, mert az is egy átverés.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • #31733248

    törölt tag

    válasz zolka78 #63913 üzenetére

    (#63913) zolka78

    "A tulajdonosoktól eltekintve engem az érdekelne a leginkább, hogy valaki miért nem a sörök és a sörök eredetisége körül keresi a tényeket."

    A tények már ismertek, a legtöbb ember számára az a kérdés, hogy drukkol-e a magyar félnek a jogvitában. Hogy mennyire számítanak originális terméknek a székely sörgyártó sörei, az számomra kevésbé fontos, a cég magyarokat foglalkoztat és félig magyar tulajdonban is van, kedvesebb tehát a szívemnek, mint a Heineken.

    Másrészt érdemes azt is megnézni, ki rángatja valójában a másik bajszát. Ugyanis a Heineken támadta meg a kisebb céget és nem fordítva.

    (#63914) konyi79

    Messzire vezető történelmi vita lenne, ha belemennénk a nemzetiségi kérdés kezelésébe és sajnos a történelem oktatás több generációt is félreinformált már e tekintetben. A király személye, mint intézmény nemzetek feletti, s a királynak egy több nemzetiség által lakott országban felül is kellett emelkednie egy-egy nemzetiség nézőpontján, mivel nemzetiségétől függetlenül mindenkiért felelt, aki a birodalmában élt. A különböző uralkodóházak tagjai pedig gyakran egymás közt házasodtak, mivel a keresztényi hit sokkal, de sokkal fontosabb összekötő kapocs volt a nemzetiségi hovatartozásnál, hiszen ez adta meg összetartozásuk közös (spirituális) alapját. Ez nagyon-nagyon sokáig jól is működött. A változást éppen az hozta el, hogy új mozgalmak alapultak az elitellenességre és a tudatosan gerjesztett nacionalizmusra alapozva. A többségük nyíltan nacionalista mozgalom lett és tevékenységük erős külső segítséggel a korábbi birodalmak széteséséhez vezetett (lásd az Osztrák-Magyar Monarchia sorsát), más részük kommunista ideológiára váltott (mint a '48-as ifjúság által kiszabadított Táncsics). Ez azonban nem a nemzetiségi kérdésben történő szigorítás miatt következett be, éppen ellenkezőleg, az 1868-as nemzetiségi törvény az addiginál sokkal szélesebb jogköröket biztosított a tekintetben.

Új hozzászólás Aktív témák