Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Agent87 #35 üzenetére

    A lényeg, hogy tanulni kell. És nem hülyeség, amit a dékán elmond, hogy már az első órától kezdve. Meg az absztrakciós shock, amiről beszél majd. Az is létezik. Első analízis órán ha rendesen jegyzetelsz, majd' 10 oldalt írsz a füzetedbe. De minden előadáson olyan 6-8 az átlag. Ezt nem lehet másképp megtanulni, mint napról napra. Ha lemaradsz, véged, mert az elméletet minden héten kikérdezik. Emellett pedig ott a gyakorlat, amit meg otthon is gyakorolni kell. Célszerű megvenni néhány feladatgyűjteményt, pl a Monostory félét és megcsinálni belőle az összes feladatot. Meg a házikat. Ezekből is minden 2. héten kisZH. A diszkrét matek meg lájtosan indul, de ott is vannak szép dolgok, és egy idő után már nem lehet elképzelni, mert 3-nál több térdimenzióban kevesen tudnak gondolkodni :P

    A molbiosz poénos, mert Závodszky mester elvárja, hogy tudj parciálisan deriválni. Ami amúgy egyszerű, de matekból csak 2. félév anyaga. Szóval az első órákat ott sem fogjátok érteni nagyon. De akinek van egyminimális tehetsége, és egy kicsit foglalkozik vele, az meg tudja szerezni a 4-5-öst is akár. Matekból kb 30% megbukik a félév végére.

    A programozással az volt a bajom, hogy semmi alapom nem volt, és baromira nem értettem az elején, és mindig le voltam maradva. De programozni meg kell tanulni, ez még nekem is hátra van :)

    Sportolás lehetőség kevés van, heti 3 tesi.

    Szerintem tetszeni fog, és ha kicsit is jó vagy matekból, simán menni fog. Én pl mindig is szar voltam belőle, itt is szenvedtem, de nem is tanultam annyit, amennyit lehetett volna. És még így is, ha nem a legbrutálisabb gyakvezett kaptam volna, sikerült volna elsőre átmenni analból :) Tehát nem lehetetlen.

    Ajánlom a közös tanulást és feladatmegoldásokat. Ez nagyon sokat segít. 3-4 -en összeültök, és közös erővel bogozzátok ki a feladatokat. Persze ha zseni vagy, egyedül is menni fog :))

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák