Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz Blood Mage #2554 üzenetére

    A szopás ott fog kezdődni, hogy hiába kapsz dollárt meg eurót, azt magyar paypal számlával csak forintszámlára kérheted ki. Ebből tehát az is következik, hogy az ég világon semmi értelme devizaszámlát nyitni erre a célra, ha esetleg ez lett volna a feltett szándékod.

    1. Nézd meg a lakóhelyeden lévő bankok kondíciós listáit és válaszd azt, amelyik a leginkább megfelel neked a költségek tekintetében.

    2. Magánszemélyként lehet 1 forintszámlád, 1 megtakarítási számlád, 1 web- ill. internetkártyához tartozó számlád(csak forint alapú lehet), 1 devizaszámlád (aminek a devizanemét általában tetszőlegesen megválaszthatod: tehát vagy euró vagy dollár vagy akármi más a forintot kivéve) és ha a bank lehetőséget ad rá, akkor 1 deviza megtakarítási számlád.

    A fenti okok miatt bőven elég 1 db forintszámla is.

    3. A paypal automatikusan forintra váltja, hiszen magyar számlára kéred ki az meg a paypal feltételei szerint csak forintszámla lehet (gondolom így akarják elkerülni hogy a kedves felhasználó nehogy már véletlenül a paypal egyenlegére kapott dollárt konverzió nélkül kérhesse ki egy dollár alapú devizaszámlára). Vagy nyitsz egy amerikai számlát és oda kikérheted a dollárt is. Belföldi usert nem szopatunk alapon, csak a külföldit, de azt ott ahol csak tudjuk. (lásd: konverzió)

    b.) Fentebb már leírtam. 1 forintszámla és 1 devizaszámla lehet. 2 devizaszámlád SZERINTEM nem lehet, de majd a bank megcáfol. Én egy sima forint folyószámlát akartam nyitni a meglévő mellé és azzal kezdték, hogy ja azt magánszemélyeknek nem lehet (nem OTP). Csak úgy lehetett volna, hogy nyitok egy megtakarításit vagy kérek egy másik főkártyát a meglévő mellé és ahhoz külön kártyaszámlát kérek.

    4. Bankfüggő, hogy kell-e nyitóösszeg a számlanyitáshoz. Általában nem, de számos kivétel van pl.: netbank egyszeri díja, dombornyomott bankkártyához letéti díj, első éves kártyadíj, számlavezetési díj stb..

    Rendszeres díjak elég sok mindenből adódhatnak pl. ha (egyébként teljesen érthetetlen módon) a bank havi díjat számít fel a netbank használatáért vagy a mobiltelefonos szolgáltatás használatáért és esetleg a fogadott/küldött üzenetekért is a havi díjon felül (lásd OTP), a számlavezetési díjért, állandó átutalásokért vagy beszedési megbízásokért stb... még biztos van.

  • lúzer

    veterán

    válasz Blood Mage #2560 üzenetére

    miért?
    utána megszívhatod, nem egyezik a banki adatokkal

    amúgy:
    kiadod a címed, ugye a vásárláshoz
    a kártyaadatot is meg kell adni
    ezek után nem mindegy?

    MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

  • cocka

    veterán

    válasz Blood Mage #2560 üzenetére

    A paypal számla nyitásához is be kell tölteni a 18-at. Eleve 18 éves korom előtt nekem semmilyen számlám se volt. Túléltem. :DD

    de bevállalom ezt a kockázatot, nem szeretnék személyes adatot kiadni...

    Neked nem üzengetnek semmit postai úton, a pontos cím a hitelesítés szempontjából érdekes, hogy nem vagy-e kamu user. Némely országokban automatikusan egyeztetnek a bankkal a kártya hozzáadása után és a banki adatoknak meg kell egyezniük.

    Nálunk cím ellenőrzés nincs, de szerintem az 1 dolláros zárolás csak úgy működik, hogy ha a számlakivonaton szereplő nevet és címet adod meg, különben a tranzakciót elutasítják. Az accountod meg csak úgy lehet verified ha hozzáadsz egy bankkártyát.

    A kártyahozzáadásnál meg a regisztrációkor megadott vezetéknevet kínálja fel a rendszer, melyet nem lehet megváltoztatni, keresztnévnek akármit kamuzhatsz, ami megegyezik a kártyatulajdonos keresztnevével, a billing address meg az a cím, ahova a számlakivonatot kapod.

    nem szeretnék személyes adatot kiadni...

    Akkor nem is való neked paypal. Ez nem arról szól, hogy hogyan hackeljünk magunknak fiktív összegeket az egyenlegre, sőt arról sem, hogy hogyan generáljunk hamis, de még működő kártyaszámokat, ezek egy egész más lapra tartoznak.

    Szóval akármit kamuzhatsz névnek és címnek de legfeljebb csak tizenakárhány dollárokat küldhetsz /év /alkalom, a kikérés is korlátozva lesz és nem érnek célba a csomagjaid, mert vannak eladók akik csak ezt a címet hajlandóak alapul venni pl. ebayen. Vagy a top up-os átutalásod esetleg a kamu adatok miatt célba sem fog érni. Szóval próbálkozni lehet, csak nem érdemes.

  • Blood Mage

    senior tag

    válasz Blood Mage #8303 üzenetére

    áh, látom, hogy valami 4 jegyű kódot kéne beírnom paypalra. Csak épp kitiltott a CIB internetbank, szóval így nem tudom egyenlőre megnézni.. de majd intézkedem ha lesz rá időm. Viszont a pénznemes dolog továbbra is érdekel!:)

  • Winner_hun

    félisten

    válasz Blood Mage #8304 üzenetére

    Felhívod őket, 1 perc alatt be tudsz lépni. Nem idő kérdése.

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Új hozzászólás Aktív témák