Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Nemtudom jó topicba írok-e, ez már lehethogy mélyvíznek számít, de az a topic meg elég kihaltnak tűnik...
    Forgalom korlátozást szeretnék megoldani, lehetőleg XP alól, de ha nagyon nem megy, akár felrakhatok egy Vmvare-es linuxot is a gépre (csak a Linuxot még meg is kéne tanulnom, úgyhogy ez a körülményesebb).

    A kolis hálózatban elég érdekes forgalmi szabályok vannak, amiket be kell tartani, különben lekorlátoznak a nap hátralevő részére és a következő napra is :
    - Naponta max. 5GB feltöltés.
    - Ha az 1GB feltöltést túlléped, akkor egy 3 :1 letöltés : feltöltés aránynak meg kell lennie, magyarul ha az 5GB feltöltést kihasználom, akkor min. 15GB-ot le kell tölteni aznap.

    No most én a gépről szeretnék torrentet seed-elni, automatikus módon, tehát max. távolról belépek VNC-vel a gépre pár naponta kicserélni a seed-elendő torrenteket, de egyébként automatikusan töltsön le + nézze a feltöltést, és ha elérte az 5GB-ot egy nap, akkor tiltsa le aznapra a seed-elést.

    A letöltésre már megvan mit kéne batchelve futtatni:

    wget http://letoltes.szoftverbazis.origo.hu/ARCNETEOJSFUDPHLEIEOJFCIFPPTFPLOPSTTIQLPVUHJG/linux/live/knoppix_v6.0-adriane_v1.1.iso --output-document=NUL

    Ezt lefuttatom adott darabszor, elég megbízható(an) gyors a net, tehát ez mondjuk minden nap elején 0h-tól 2h-ig biztosan letöltődne (ehhez 17Mbit kell ha kiszámolom).

    A feltöltés limitálásához kéne egy olyan program, ami:
    - figyeli a (lehetőleg a teljes netforgalom, és nem csak a uTorrent) feltöltött adatmennyiséget egy napra
    - és ha túllépi a 4,9 GB-ot, akkor vagy leállítja az uTorrentet, vagy letiltja a portját a nap hátralevő részére.

  • atesss

    addikt

    válasz oliba #8110 üzenetére

    Router tipusát lenne jó tudni elsőre.
    Kapcsolat ? ADSL ? Kábelnet ? Bár ha nálad megy akkor ez elvileg nem lényeges.
    Ja és milyen oprendszerekről van szó, stb. amit még tudsz információt azt írd le, úgy könnyebb.
    DHCP szerver remélhetőleg nincs letiltva a routeren.
    Az lehet így legelsőre, hogy manuális IP van megadva az asztali gépnek.
    Start - Csatlakozás - Összes kapcsolat - Helyi kapcsolat (ezen keresztül kapná a netet a gép) - És itt a támogatás fülön nézd meg, hogy Cím Tipusa: "DHCP-vel kiosztott" -e.

    Ja és a másik alap diagnosztika ilyenkor: Start - Futtatás - cmd és ide: ipconfig /all
    Amit kiírt, írd vissza. (vannak olyan paranoiásak, akik a MAC címet ilyenkor ki szokták csillagozni, de hogy minek azt nem értem. Hogy mire / hogyan lehet egy MAC címet magában felhasználni... ?)

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Akita #11710 üzenetére

    Ez nálam is hasonlóan van egy Asus P5KC alaplapra integrált Attansic L1 Gigabit Ethernet (PCIe) -el.
    De korábban, P4-es gépekkel sosem tapasztaltam ilyesmit.
    Bár az is különbség, hogy ezen a gépen már Win7 van, de nem hinném hogy annak ennyire más lenne a hálókártya-kezelése.
    A tápellátás valószinűleg az 5VSB ágról működik, ez az ami kikapcsolt géppel is működik, 5V-on kb. 2-2,5A-t tud leadni.
    Ugyan nem hinném hogy ilyen hibát tudna produkálni, de azért megkérdezem hogy milyen tápod van ?

    Szerintem a probléma alapvetően a driver hiánya lehet.
    Ill. jól gondolom, hogy nincs Linuxos drivered a kártyához ?
    Vagy a linux felismeri magától ? Csak akkor kérdés mennyire jól...

    illetve lehet hogy minden rendben menne ha táp kikapcs-bekapcs, linux feltelepít és windowst soha be nem indít.
    Hát ha közben kikapcsolod a gépet (vagy áramtalanítod is), akkor a windows álltal korábban okozott hatás biztos hogy elmúlik. A gép nem tudja megjegyezni, hogy előtte windows futott rajta... A hálókártyán pedig (álltalában) nincs memória, ami van a jobbakon az is csak egy Boot ROM, amivel egy a hálózat másik gépében lévő vinyóról tudsz bootolni. De ez tudomásom szerint más információt nem tárol.
    De az ilyen szintű Realtek kártyákban nincs is Boot ROM, a foglalat álltalában megvan, de nincs benne a ROM chip. Pl. itt látszik az üres foglalat: [link]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Van nálam egy Thomson SpeedTouch 585 v6 ADSL modem (aminek olyan verzióját/sebességét is tudja, amin keresztül elmegy az IPTV is) + Wifi router kombó.
    Nagybátyámék használták Luxembourgban, az ottani szolgáltató adta.
    A 4 (LAN ?) port közül kettő "Internet" és kettő "IP-TV", ezen kívül a DSL vonal csati van még rajta.
    A fő problémám az, hogy nem tudok belépni a kezelőfelületbe, a másik pedig hogy úgy néz ki nem működik a Reset
    Kézikönyv alapján elvileg Administrator / <blank>, vagy esetleg Administrator / Administrator lenne, de van egy olyan sejtésem is, hogy a szolgáltató megváltoztatta ezt.
    Ezért akartam Resetelni, de úgy tűnik nem reagál a gombra.
    Ezért szét is szedtem, hogy mondom lehet direkt nem kötötte be a szolgáltató, hogy letiltsa a Reset-et. De be van kötve a panelre a szokásos módon, és működik is a gomb (multiméterrel kimértem). Ettől függetlenül lehetséges hogy a nyákon "meg van szakítva", és direkt letiltotta a szolgáltató ?
    Wifi-n is próbáltam rácsatlakozni, az aljára rá van írva a gyárilag használatos WPA PSK kulcs, de természetesen itt is ugyanazt a felh/jelszót kéri.
    Az alján van még egy "MODEM ACCESS CODE" is (érdekes, hogy vonalkód van felette), próbáltam azzal is, de hiába.
    Rácsatlakoztatva a gépre, és egy webcímet megpróbálva elérni kiírja, hogy "DSL Connection Down", meg ott van a szolgáltató logója is (P&T Luxembourg).
    Hogyan tudnám ezt a felh+jelszót kideríteni ?
    A szolgáltató álltal adott leírásból, de az könnyen lehet hogy nem lesz már meg (most volt felújítás nagybátyáméknál...). Más ötletetek nincsen ?
    És miért nem megy a Reset ?

  • atesss

    addikt

    válasz And #12186 üzenetére

    Ja-ja, ezt én is megtaláltam.
    Próbáltam az ftpt és telnetet is.
    Ott is jelszót kér, gondolom ugyanezt. :W

    Tehát nem az alapértelmezett...
    Igen, megvan a Reset is, nyomtam egyszer vagy fél percig is, semmi reakció.
    Közben én is elgondolkoztam, hogy hogyan is működik a reset. Ezek szerint úgy néz ki szoftveres, vagyis FW-ből letiltható.

    Mit tudnék akkor most kezdeni ezzel ? :F
    Ilyen JTAG port vagy ilyesmi, "pin-reset" megoldás nem létezik ?

    Itt le van írva a hardver konfiguráció: [link]
    Tényleg ez a 3 Broadcom chip van benne (Broadcom BCM6348, BCM5325, BCM4318).

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #12187 üzenetére

    Találtam még egy kis infót, az OpenWRT adatbázisából: [link]
    Egy leírás, és "serial connector J303" : [link]

  • atesss

    addikt

    válasz And #12189 üzenetére

    Magyarul kéne egy gyári készülék...
    De ha megvan a FW (netről letöltöm, valoszeg meg lehet találni), az nem lenne jó ?
    Itt a 2. linkemen írják is, hogy
    "You can download firmware from the Thomson website: http://www.thomson-broadband.co.uk/codepages/content3.asp?c=7&ProductID=511" Csak ez az oldal nem megy.

    Vagy a konfigurációs terület ("nvram") tartalma mit jelent pontosan ?

    "BCM6348 procot ismerő jtag-utility"
    Magyarul először kéne nekem egy JTAG kábel (ez milyen is / mennyibe kerül / soros portos ? ), aztán pedig ez a szoftver.

    Mod. #12188: A soros port nem jtag, azon nem lehet programozni. Leginkább diagnosztikai célokra lehet használni egy terminálprogrammal, mert a proc az oldalon láthatóhoz hasonló infókat küld bootolás közben.
    De ezen infók lekérdezéséhez is kell a user / pass, nem ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Milyen hálózati forgalom figyelő programot tudnátok ajánlani XP és Win7 alá, ami lehetőleg viszonylag egyszerű, de tudja a következőket:
    - Különböző kapcsolatok kezelése (HSDPA modem, Wifi, LAN, vagyis amilyen kapcsolatok vannak a windows alatt)
    - Fel és letöltést külön figyelje mindegyik kapcsolatnál, de lehetőleg tudja összegezni is (fel + le egy adott kapcsolatnál ugye mindenképp, de lehetőleg összes fel / összes le / teljes összes is)
    - Tudjon riasztani, ha egy forgalmi korlátot átlépek (egy adott időtartam alatt, és lehetőleg nem csak naptári hónapban, hanem adott 30 napban - ugye Dominós netnél ez az "időszak")
    - Ha a Win-t ujratelepítem / másik gépre rakom rá a HSDPA modemet, akkor 1-2 kattintással be lehessen állítani egy másik figyelendő időtartományt és adatforgalmat (pl. van még 18 napom, és 320MB-om).
    Vagy pl. lehetne ezt egy "beállításfájl" másolásával, vagy exportálásával és importálásával.

    Jelenleg csak egy mobilnet adatforgalmának figyelésére lesz, de később másra is kellhet.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    A TP-Link TL-WN422G USB adaptert ismeritek ? [link] argép:[link]
    Van-e esetleg valami, amiért nem ajánljátok ?
    Ugye egy cserélhető antennás darab, ami nem valami gyakori...

    Mint kiderült, létezik belőle V1 és V2 verzió is.
    Hivatalos Win7 driver csak a V2-höz létezik. (gyári oldal: [link])
    Van ötletetek, hogy hol keressek rá, hogy pontosan milyen chip van bennük (eddig annyit olvastam, hogy talán a V1-ben Atheros chip van. Egy Linuxos telepítés leírása: [link] ?
    Illetve hogy a boltban melyiket kaphatom mostanában, vagy lehet már úgyis mindenhol csak a V2-t ?
    Mert ha esetleg a V1 jobb lenne, próbálnék akár azt keresni. (Rengeteg helyen lehet kapni.)

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Ugyan főleg elektronikai a kérdésem, de mivel egy router tápellátásáról van szó, itt is megkérdezem azért: [link]

  • atesss

    addikt

    válasz krealon #17124 üzenetére

    Amúgy tényleg gondolkoztam rajta, hogy majd lecserélnénk.
    Nem olyan rossz alapból a modell (használ ilyet még mindig több ismerős is), csak ez a darab nem tökéletes állapotú.
    Nagybátyámék úgy adták oda kb. 2 éve (csak a tápja nélkül - ami valószínűleg a hibát okozta - mivel az közben eltűnt náluk), hogy óránként szakad, T-Kábel 10Mbit-el.
    Adtam nekik egy másik ugyanilyet pár hónappal korábban, ami jó volt (táppal együtt); és azóta is használják.

    Aztán én kipróbáltam mi is van ezzel, és a "maszek megoldású" táppal működött.
    Csak ha torrentről egyszerre 4-5 dolognál többet töltök - és mindegyiket több szálon, a max. sebességét (1,6MBit körül) a routernek kihasználva - akkor Wi-Fi-n egy idő után meg szokta adni magát. De vezetékesen is teszteltem annó, és asszem úgy nem szakadt.
    Na meg most már nem jön át rajta teljesen a 25Mbit-re emelt UPC, de ez a G-s Wifi hibája.
    És ehhez nem csak hogy N-es router kell, hanem a notimnak is tudnia kellene (Asus F2HF, Intel 940GML alapú) - ebbe pedig nincs már értelme N-es adaptert rakni. Majd ha új notim lesz.
    Anyáméké már tudja. Bár abba mehetne vezetéken is akár, az ott van a router közelében.

    De ha lecserélnénk, akkor is lenne ismerős, akinek jól jönne, akkor odaadnám neki. Tehát a táp problémát ígyis-úgyis meg kellene oldani.

    Van viszont egy Asus WL-500gP V1-em, csak annak valami gond van a Wifi részével.
    Azért is használom ezt...

    Milyen is ez a Tp-link 741 ?
    Nagyon olcsónak tűnik.
    És azért egyenlőre - saját tapasztalat híján - nem bízok annyira a TP-Link-ben.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    UPC álltal adott Cisco EPC3925 HGW-nk van, FP25-el.
    Épp tesztelem (pl. hogy hogyan bírja a sok szálú torrentet), meg közben körbenéztem a beállításoknál.
    A QoS alatt két dolog állítható (Enable/Disable):
    WMM Support: (Default: Enable)
    No ACK: (Default: Disable)
    Ezek mit jelentenek a gyakorlatban ?

    Ami jól jöhetne (ha megvalósítható egyáltalán, illetve ha tudná ez a HGW), hogy torrentről való letöltés közben se akadjon a VOIP hívás.
    Az ActionVOIP szolgáltatását használom.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Adott egy irodában két gép: Egy XP Home-os régi Pentium 4-es (továbbiakban régi).
    És egy általam feltelepített új konfig: Sandy Bridge Celeron alapú, Win7 x64 (továbbiakban új).
    A régi konfigot áttennék a másik szobába, és az is üzemben maradna.
    Az internet egy T-s mobilinternet, de nem a szokásosabb, segédprogramba belépéssel csatlakozós, hanem olyan ami a netet Wifi-n is meg tudja osztani (saját akkuja is van), de ez az egyik gépre (úgymond "szerver") továbbra is a microUSB kábelével lesz rádugva.
    Van még egy multis nyomtató (elég új típus, HP), amit szintén el kellene érni hálózaton.
    A két gépet LAN kábellel kötném össze (WiFi adapter nincs).
    A netkapcsolat megosztása egész könnyen működik (újra rádugva; de a régi is elérje).

    De a fájl és a nyomtató megosztásban viszont problémába ütköztem.
    Az új (Win7) látja a régit (XP), de fordítva nem.
    Először auto IP-vel próbáltam, aztán beadva a két gépnek 192.168.1.10 és .11 -et. A régi gépen ilyenkor be kellett állítani az alapért. átjárót is (az új gép címére).
    Tűzfalat megpróbáltam letiltani, megpróbáltam az új gépet a \\IP cím-el elérni, de nincs változás.
    A Win7-ben a két gép közti hálózat "Nem Azonosított", emiatt a helytípusát nem lehet átállítani Nyilvánosról másra. Erre van ötletetek ?
    De beállítottam egyelőre, hogy Nyilvánosnál is engedélyezve legyen a fájl és nyomtató megosztás.
    Munkacsoport azonos, az XP-s gépen próbáltam a hál. beáll. varázslót értelem szerint.
    Megpróbáltam az XP-s varázslóval a "Hálózattelepítő lemezt hozok létre" opciót is, egy pendriver-ra.
    De a Win7-es gépen kifagy a varázsló néhány lépés után. :F

    Hol lehet a hiba, mit nézzek még meg ?

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #20660 üzenetére

    Az új gépet látom a hálózati helyeknél, belépve a munkacsoportba.
    De amikor meg akarom nyitni, Nincs Jogosultsága hibát kapok.

    Ja és egyik gépen sincs jelszó egyelőre.
    Lehet pont ez a hiba ? : [link]

  • atesss

    addikt

    válasz Tosee #20663 üzenetére

    Köszönöm a tippet !
    Tényleg a jelszó volt a probléma.
    De inkább maradt az a megoldás, hogy kelljen az új géphez jelszó.

    Aztán nyomtató megosztásával is akadt még problémám.
    A nyomtató hozzáadással hozzáadott hálózati nyomtató a tesztoldalt hiba nélkül kinyomtatta, de mást nem volt hajlandó...
    Végül valahogy (mai napig nem tudom pontosan hogyan, ha tudjátok, várom a pontos megoldást) sikerült hozzáadnia az XP-nek egy "Automatikus HP.. a következőn:..." nyomtatót, ami már működött.
    A port "USB001" helyett a hálózati elérésből származó volt: \\Munkacsoport\GépNév\Nyomtatónév - kb. ilyen formában.
    Amúgy épp én is erre gondoltam, hogy valami hasonlót kellene csinálnom, de szerencsére már megoldódott magától.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Hogy hivják és hogyan oldható meg SOHO routerrel hogy WiFi-s eszközök esetén egy gép mindig fix IP-t kapjon, a többi eszköz pedig DHCP-vel ?

  • atesss

    addikt

    válasz And #23667 üzenetére

    Köszönöm, ez így igazából tökéletes lenne.
    Pl. a DHCP-s címek 192.168.1.100-tól kezdődnének, és a fixet/fixeket beállítanám 192.168.1.100 alattinak (egyszerűség kedvért 192.168.1.2, és attól felfelé; .1.99-ig).
    Csak nem tudtam hogy ez így megoldható-e (azt hittem a routerben be kell állítani valamit).

    Amit a krealon kollega írt - és igazából ő válaszolt szigorúan az eredeti, bár mint kiderült kicsit pontatlan kérdésemre - , az kifinomultabb beállítás, mert ott adott MAC címhez adott IP tartozna (nem lehetne csak úgy megváltoztatni az IP címet + újratelepítés/másik rendszer esetén is automatikusan működne).
    De ez igazából jelenlegi célra felesleges, a kollegák nem fognak hozzányúlni a gépen az IP beállításhoz.

    De attól még érdekel hogyan lehetne így beüzemelni, ha a későbbiekben ilyesmire kellene.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Milyen minél olcsóbb switch-et tudnátok ajánlani, ami:
    - Sok portos (8+)
    - DC-tápot igényel (tehát nem beépített tápos), így jóval egyszerűbben, olcsóbban, kisebb helyigénnyel szünet-mentesíthető, DIY szünetmentes megoldással).
    - Ezen belül is lehetőleg minél alacsonyabb a DC tápfesz igénye. Tehát nem 48V vagy 24V, hanem max. 12V, de még inkább 9V-5V.
    - Pont a szünetmentesítés miatt lehetőleg alacsony legyen a tényleges fogyasztása (bár itt olyan óriási különbségek nem lehetnek).
    - Hasznos lenne ha 19" rackbe szerelhető lenne, bár ez azért nem annyira lényeges.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz user12 #51285 üzenetére

    Ja én is keresgettem egy kicsit, desktop kivitelt tényleg lehet elfogadható áron találni DC-táppal még akár újonnan is.
    Főleg hogy lehet hogy a 8 port is elég lehet (de ezt még felmérem).

    Csak sajnos a Rackesek meg tényleg nem nagyon vannak külső táppal.
    Valami ötlet hogy melyik lehetne mégis DC-táppal szerelt ?
    De szerintem az ár miatt inkább a használtak között néznék körbe.

    Nem kellene kb. semmit tudnia (persze jó lehetne, csak hát az ár...), még a gigabit sem kell.

    zolee001
    Igen, csak itt is a DC táp a probléma.
    Bár az is felmerült bennem, hogy átalakítom a tápját. Csak hát a franc tudja így fejből hogy ezeknek mi a belső tápigénye.
    Ha elég szellős a belső kialakítás, akkor akár az eredeti belső táp és az üres terület helyén elférhet a szünetmentesítő rész a Li-cellákkal, és kapna egy külső DC tápot.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Nem teljesen otthoni, de:
    - Adott egy szabadulószoba helyszín. A helyszín egyik új (és még általam fejlesztés alatt lévő) pályáján van már most is jópár, de a közeljövőben várható még több hálózati eszköz.
    Nyilván célszerű lenne itt is alapvetően a klienseken fixált IP, de ezt még pl. le is kéne jól programozni. Raspberry PI4-esen ok persze, de Raspberry Pi Pico-k (-W Wifi-s, és Wiznet-5500-as LAN-os) is vannak/lesznek nagyobb számban.

    Hosszú távon teljesen külön alhálózatot csinálnék, és majd a megfelelő portokat nyitnám a kettő között. De akad sok service, ami akár csak debugg miatt kellhet, szóval ez a portlista sem megy most fejből.
    Van már egy router az "alhálózathoz" (egy régebbi 300N-es TP-Link), de jelenleg csak AP üzemmódban.
    A fő hálózaton a koax-kábeles Telekomos modem-router van (jelenleg ez a DHCP szerver is).

    Rövid távon arra gondoltam, hogy maradna még az egy hálózat, de az IP-tartományt két félre bontanám.
    Vagyis a Telekomos (19.168.0.1)-ra csatlakozóak akár eszköz-fixált akár DHCP alapon lennének mondjuk 192.168.0.10-150-ig.
    A pályához tartozók azaz a TP-Link-re csatlakozók pedig 192.168.0.151-250-ig.
    Így ugye két DHCP szerver is lenne egy hálózaton, ami alapból nem szerencsés. De a kiosztási tartományuk elkülönülne.
    Mennyire lehet ebből gáz ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz jerry311 #66748 üzenetére

    A gyorsabb akkor elvileg a közvetlen csatlakozó ?
    A Wifi-s eszközöknél megoldás lehet, hogy a routernek és az AP-nek különböző SSID-t állítok akkor be, és akkor azzal hogy melyikre csatlakoztatom meg van adva az IP-tartomány. És aminél fontos, annak meg a TP-Linkben beállítom hogy a MAC-je alapján mindig ugyanazt az IP-t ossza ki.
    (Amúgy a két Wifi szórása fizikailag elkülönül, kis szobák, egy 30m-es kábel van a kettő között. Köztük egy csomó fal, van ahol alacsony plafon, meg egy 1m-el lejjebb lévő elfalazott lépcső. Félig pince a helyszín.)
    IP-tartomány osztása: ja igen ez jogos persze.

  • atesss

    addikt

    válasz jerry311 #66751 üzenetére

    "Igaz, ez kb. annyira melós mint minden eszköznek fix IP-t adni."
    Ahogy írtam a helyzetet (fejlesztés alatt van a software, a hálózati kezelő része is), jelen esetben ez még elég melós, merthogy le kéne programozni.
    Főleg hogy azt a részét annó nem is én csináltam, össze kell egyeztetnem az ismerőssel hogy együtt átnézzük a kódját, vagy ha még belefér neki akkor ennyit upgrade-eljünk még rajta.

    De, igazából belegondolva ezekkel nem lesz olyan nagy gond. Csak hát melós. Mindegyik Pico-W panelt egyesével kell felcsatlakoztatni. Kiírni mindig a MAC-et, és ahhoz beállítani a routerben a fix IP-t.
    Btw jó lenne majd ide is egy Mikrotik router, na meg hogy megtanuljam kezelni terminálból.
    Amúgy van is egy Mikrotik ami annó ide lett véve, csak hát közben elkezdtem másra felhasználni...

    Na de a kérdés, hogy mi van ha a másik router válaszol neki előbb a DHCP kérésre ?
    Állítsak be rajta valami blacklist-et (ha lehet) ?
    Vagy oda is írjam be ugyanazt a MAC-IP kiosztási táblát, mégegyszer ?

Új hozzászólás Aktív témák