Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz MasterMark #45444 üzenetére

    Köszönöm, ez igazán alapos volt!

    Abban a hülye helyzeten vagyok, hogy Ciscóra ezt nem is olyan régen még simán meg tudtam csinálni, legalábbis Packet Tracerben gyártottam ezeket szépen sorban.

    Most viszont Asuson kéne megoldanom, és nem igazán találok rá teljes dokumentációt.

    Azt látom, hogy Merlin/HGG alatt az egész működik. Merlin meg is írta, hogy ő ezt ki nem hozza a GUI-ra, aki akarja, úgyis meg tudja oldani CLI-ben.

    A külső switch nem igazán érdekel, legfeljebb kíváncsiságból. Mivel összesen két szeparált VLAN-ról van szó, bőven elég a belső switch.

    Azzal viszont bajban vagyok, mert nem áll össze fejben a nevezéktan és a topológia.

    Azt kellene megoldanom, hogy a router egy Ethernet-portja éljen külön életet, ő kizárólag a WAN-porttal működjön, azaz lássa az internetet, de se a többi Ehternet-portot, se a wifit.

    Eddig még külön megkeserítette a gondolkodást, hogy a WAN nem az Ethernet WAN-porton jött be, hanem USB-n, és fogalmam sem volt arról, hogy akkor ezt hogy is kell szólítani és hová kapcsolódik, de ez talán megoldódik, és lesz egy jólnevelt Ethernet WAN-portom.

    A br0-ban viszont eleve ott van a wifi, ezt tehát nem láthatja az a bizonyos szeparált VLAN -- és ehhez már hülye vagyok...

    Kellene tehát két VLAN:

    VLAN 5: WAN, LAN1, LAN2, LAN3, wifi
    VLAN 6: WAN, LAN4

    Mi lenne itt a belső topológia? Milyen interface / bridge beállítások kellenének?

    Köszönettel: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák