Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soma01

    veterán

    Új házépítés...: Szerintem nincs szükség hatalmas tudású routerre. Olyat kell venni, ami a gigabites netet is ki tudja szolgálni. Innen indul. Mivel Telekom-os tv lesz (ha jól értem, azaz IP-tv) ezért olyan switch kell ami ezt támogatja. Ezért írtam, azt amit. Az csak a belépő szint, de szerintem elég az. Az a kérdés, hogy lesz-e, terveztek-e komolyabb adatforgalmat WiFi-n? Vagy sok felhasználót WiFi-n? Úgy sejtem, nem. Így elég egy sima soho (otthoni kategóriás) router is. De a szolgáltató eszközét akkor csak modemként kell használni, hogy több kontrollod maradjon, ha valamit állítani szeretnél. Mondjuk ezt később is megteheted és simán elindulhatsz a szolgáltató routerével WiFi-ével is és később állítod/állíttatod át modem módba. A kábelezés legyen meg, az a legfontosabb és persze a tervezés, mert a nélkül meg nincs jó kábelezés. Ezt sokan leírták már előttem és az ajánlott kábelezési "tervet" is. Legyen inkább több kábel egy helyen. Pl. ahova csak éppen esélyes, hogy kell plusz csatlakozás vagy AP, oda úgy kell húzni, a kábelt, hogy biztosan legyen plusz kábel. (pl. terasz) WiFi ügyben azzal számolj, hogy 3 AP kell, ebből egy a szolgáltatóé vagy az ami a garázsnál van, egy középtájon, egy meg a teraszon. A többi helyre kábel minden eszköznek, a TV-knek is. Jelismétlőt is lehet tenni AP-k helyett, de azt nem nevezném jó, minőségi megoldásnak. :N Úgyhogy ez felejtős. (AP = AP funkciójú vagy azt IS tudó eszköz, akár router, igénynek megfelelően akár 2,4-es N300-as is elég lehet)
    Igény függő, milyen routert veszel. Ahogy nő az igény, úgy nő az ár.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák