Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AssAssynn

    őstag

    Hali,

    az imént hívtak a +36208901014 számról, OTP banktól elvileg. Szerintetek ez valós banki hívás, vagy scam?

    A történet: telefonom spam gyanúsnak jelezte a számot, de felvettem. Az illető tudta a nevem, először adategyeztetés miatt kérte alapvető adataimat (szül idő, hely, a.n.), gyors elhadartam, de nem kérdezett vissza. Utána még kérdezte van-e hitelkártyám, stb, mindre nemmel válaszoltam. Közben végig az kattogott az agyamba ez is olyan átverés lesz, mint amivel tele a net. Habár ez nem egy tájszólású csokilány volt, hanem egy normális férfihang, a háttérben call center hangokkal. Tudta milyen számlacsomagom van, azt hogy mikor nyitottam a számlám, azt, hogy milyen hitelem van, stb. Végül a mobilbankot ajánlotta, meg, hogy neten betudom állítani, hogy a kp felvét 150ezerig ingyenes legyen. Kérdezte még mit dolgozok, amire csak annyit felelt, hogy az felelősségteljes.

    Szóval így nekem gyanús is meg nem is. Részben bizalomgerjesztő, mivel tudott kb mindent rólam, amit egy random csaló nem tudhatna, és nem tapasztaltam semmi lehúzás gyanút, de ugyanakkor nem tudom az elején miért kért annyi infót, meg hogy megérte e neki azért hívni, hogy ajánlgassa a szolgáltatasokat.
    Szerintetek?

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Új hozzászólás Aktív témák