Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Belba

    őstag

    válasz ricco #2266 üzenetére

    [HUN]Tyson!

    Hogy ''szakértő'', az erős túlzás, hiszen én is tőletek kaptam a tippet - erre is! :C :DD

    Azért nem akartam első körben válaszolni mert ez bonyolultabb a nálunk használt fizetési módnál.

    ==========================================================

    Ricco!

    Az Admin menüben : Modulok > Szállítás > Postai utánvét...

    Itt a Shipping Table ablakba ezt írnám a helyedben :
    49999:1400, 100000:0

    De nálam másképp van...

    Nálam a ''Bankszámlás befizetés'' (fix + 500Ft) vagy a ''Postai utánvét'' (+ 1200 - 1400 - 1600 - 1800Ft) között lehet választani.
    Vagy ezt, vagy azt válassza a Vevő.

    Nálad viszont kicsit bonyolultabb a dolog...

    Itt fel kellene használni erre egy másik modult is, ami Postai utánvét esetén aktivizálódik mondjuk Kezelési költség néven és hozzáad a Számlához (49999:400, 99999:600) +400Ft vagy +600Ft-ot...???

    És akkor a Bankszámlára fizet lehetőségnél 0 Ft lesz???? :U

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Gondolkodtam ezen és nem értem : ha Bankszámlára átutal a Vevő, az nem jelent kezelési költséget az Eladó számára, de a postai küldés viszont NINCS INGYEN!
    Csak annyival olcsóbb, hogy utánvételi díjat nem kell fizetni.
    Az ő cuccát is legalább Ajánlottan kell feladni, vagy ha 2 kg-ot meghaladja, akkor csomagként...
    A postai díja ebben az esetben is belekerül 400-1000-1800Ft-ba (súlytól és küldési módtól függően).

    Mi a Bankszámlás megrendelésekre csak +500Ft-ot kérünk postai díjra, ebbe általában beleférnek a postadíjak és a csomagolás költsége...

    Utánvételes postai szállításra 1200-1400-1600-1800Ft-ot kérünk a Vevőtől, mert vételártól függően ennyit kér majd a posta is tőlünk.

    Nem tudom, de ez a ''kezelési költség'' ez nem lesz jó...

    A ''postai költséget'' elfogadják a Vevők, ők is tudják, utánanézhetnek, hogy ezt tőlünk is a Posta kéri.

    De mire fel szednénk tőlük ''kezelési költséget''???? :U

    Szerintem tisztázd ezt a dolgot a Tulajdonossal, mert van egy olyan érzésem, hogy neked is úgy lenne jó, ahogy nálunk van.

    A Bankszámlás befizetéshez ne 0Ft-ot írjatok, hanem +400Ft vagy +600Ft-ot, megrendelési összegtől függően.

    Szóval, én úgy csinálnám a helyedben, hogy a Vevő 2 lehetőségből választhat :

    - Postai utánvét
    (49999:1400, 100000:0)

    vagy

    - Bankszámlás befizetés postai díja
    (49999:400, 99999:600)

    között.

    Szerintem így lenne jó!

    Még azt azért hozzáfűzném, hogy a Vevők nagyon néznek minden fillért!
    Itt is látni fogják, hogy 50000Ft felett jobban jár az utánvételes vásárlással, mert akkor tökingyenben van neki a szállítás, majd hülye lesz bankszámlára előre befizetni a cuccot!
    Nektek viszont sokkal rizikósabb a drága cuccot postázni, főleg ha utána nem veszi át a Vevő és visszahozza a postás...
    Vagy ha elvész a postán a csomag!
    Mi a nagyösszegű megrendeléseket másképp jutalmazzuk.
    Persze, lehet így is, de akkor a termékárakba kell beépíteni ezeket a költségeket, ami megint nem szerencsés, mert a versenyképességet rontja.


    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Új hozzászólás Aktív témák