Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20364 üzenetére

    Majd megcsinálják őket. Attól még mert ugyanaz az alap, nem jelenti azt, hogy minden munka nélkül áthozhatók a feature-ök. Nekem pont az tetszik, hogy letisztult, és nem feltétlen hozza magával a Chrome szarságait. A továbblépésre meg nyilván én is várok.

    #20364: Igazából csak unom az ilyen feltételezéseket, hogy régi gépen húdejó. Sajnos a régi gép ugyanúgy megszenved mindennel.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20364 üzenetére

    "1.) például az komoly, hogy nem lehet kihúzni a fület az ablakból egy másik ablakba, vagy úgy, hogy egy teljesen új ablak keletkezzen, mert nem másik Operás ablakra dobom rá?"

    Van rá switch a flags-ben.

    "2.) Ezenkívül ami megint csak vicces: nem lehet textarea-ban kijelölt szövegre jobb klikkel kattintva rákeresni a kifejezésre a keresővel. Ha már Chromium-alapokon van, akkor miért nem?"

    Főleg úgy, hogy míg a régi Operában ez is megoldható volt menu.ini szerkesztéssel, addig itt meg vagy lőve. Amúgy a linkesített szöveg kijelölésénél mi a helyzet? Mert valamikor 10.50 körül azt is módosították, hogy legyen benne az összes "Open in...."-os menü. Ami hülyeség, mert ha ez a célom, akkor nem kijelölöm a szövegét, hanem simán jobbklikkelek. Ha meg kijelölöm, valószínűleg a keresés és a keresés ezzel fog érdekelni, illetve a Go to Web Add3.)

    "Ha már Chromium-alapokra helyezték a böngészőt, akkor mi a büdös francért kellett kiszedni azt az igen hasznos funkciót, hogy a "Vissza" nyílra Ctrl-lal kattintva új fülön (!) jelenik meg a history-ban korábbi lap?ress."

    Ráadásul Chrome-ban a jobbklikk menün lehet középsőklikkel is kattintani. De mivel ott tök hülyén van (az Open link in New Tab és az Open image in New Tab is háttérben nyit, ezért a középsőklikk redundáns), ezért Operában lenne az igazi. Menüszerkesztési lehetőséggel ötvözve pedig meg is lehetne spórolni az Open in Background-ot. Sőt, én akár még azt is el tudnám képzelni, hogy a mozdulatparancsok is működjenek (ahogy a régiben is működtek, pl. füleken adva ki a jobbklikk fel-le parancsot újratöltötte a fület anélkül, hogy át kellett volna rá váltani). Vagy mivel a jobbklikk is működik (csak Chrome-ban ugyanazt csinálja, mint a bal klikk), lehetne advanced menüt hegeszteni, hogy balklikkre target="_blank" figyelmen kívül hagyós Open lenne, jobbklikkre Open in new tab in foreground, középsőre pedig Open in background. És ugyanez működne a context search-nél is.

    Tényleg olyan nehéz lenne ezt leprogramozni? Vagy így gondolták, hogy nem Chromium klónt akarnak csinálni, hogy azt a pár értelmes funkciót is kiveszik belőle és letiltják. ;]

    "de a régi Operánál is csak az aktuális fül klónozásával lehetett megoldani, majd ott nyomni egy vissza nyilat"

    Erre voltak jók a 9.2x kompatibilis billentyűparancsok. Ctrl+Shift+Alt+N-nel tudtam klónozni, onnantól meg egy z-t nyomva (egygombos) már el is értem a célomat. Rövid megszokás után pedig rááll az ember keze. Bár kétségkívül kellemesebb lenne a középsőklikkes megoldás.

    "nincs implementálva, például a fülek közötti Ctrl+Tabos váltás lehessen olyan, mint a régi Operában, ne csak sorban lehessen haladni balról jobbra, vagy jobbról balra, ha a Shiftet is nyomjuk)"

    Szintén van rá switch a flags-ben. Ellentétben Chromiummal, ott erre nincs lehetőség.

Új hozzászólás Aktív témák