Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lovi27

    addikt

    válasz vadkörte #4938 üzenetére

    Jó, hogy felvetetted. Ha volt is róla szó csak érintőlegesen, de leginkább sehogy.
    Túl sokat nem lehet tenni, de ha valaki legalább azt a keveset megcsinálja nincs különösebb félnivalója. Itt is igaz, mint az autónál, ha egy profi bűnöző vetett szemet rá el fogja tudni lopni. Valódi hackernek sem gond a szokásos védelmeken átjutni, sőt még a komolyabbakon se. De ezek nem hülyék, céljuk van és egy átlag embernél mit érhetnek el? Megszámolják mennyi legális dalt vagy filmet tárol? ;] De olvashattad, az elnök jelölt leveleit is ellopták - mondják erre az ismerőseim. Persze, majd ha mi is olyan fontos valakik leszünk... :DDD

    Nem a védekezés feleslegességéről szóltam, hanem arról, hogy helyén kell kezelni a dolgokat. De mik azok a kevesek?
    - Telepítés közben vegyük komolyan a root jelszót és egy megfelelő hosszú és erősségűt válasszunk. A root az aki korlátlan jogosultsággal bír a gépünk felett.
    - Egy felhasználónak szintén erős jelszót adjunk és lehetőleg csak annyi jogosultságot kapjon, amennyi a feladatok ellátásához szükséges.
    - Az admin jelszavát azonnal cseréljük le.
    - Az SSH-t már nem kell nekünk engedélyezni, a legújabb ISO óta alapból engedélyezett. Ez csak a v3-ra igaz! Ahol használata szükséges soha ne kerüljük meg.
    - Egy protokollba történő bejelentkezéshez (samba, ftp, stb.) ne preferáljuk a jelszó nélküli használatot. Senki se szeret sokat gépelgetni, pláne nem kacifántos jelszavakat, de mindig található mód arra, hogy helyettünk a gép megtegye.
    - Használhatjuk fájlok védelméhez az ingyenes CLAM Antivírus programot (clamav plugin). Nem tudom mennyire hatásos. Használtam, frissült, de soha egy üzenetet sem kaptam tőle. :D
    - Használhatunk e-mail értesítést különböző szoftveres (pl. bejelentkezett valaki) vagy hardveres problémák jelzésére. Használtam, de működése kiszámíthatatlan és nem megbízható volt. De, ha csak egyszer küld időben egy jó üzenetet, már megérte.
    - Végül van a beépített tűzfal (Hálózat / Tűzfal). Beüzemelése már bizonyos szintű tudást feltételez. Itt a fórumon még nem volt róla szó. A fejlesztők fórumán található hozzá valamilyen leírás. Használata fegyelmet kíván.

    Nekem most ennyi jutott eszembe. Ha valakinek még van hasznos és egyszerűen megvalósítható ötlete, ossza meg velünk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák