Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Faby

    senior tag

    NFS-sel kapcsolatban érdeklődnék, hogy lehet a régi, már nem használt megosztásokat kitörölni? Nem a webguiból, onnan már kiszedtem, hanem a rendszerből?
    Próbálgattam sok mindent, és végül sikerült is beállítani amit szerettem volna, de maradtak vissza olyan dolgok, amit nem értek, és szeretnék eltüntetni. Attól tartok van néhány dolog, amit rendesen összekavartam.

    Hp Gen8 mikroszerver, a rendszer SSD-n, adatok 2x2TB WD RED, plusz egy régi USB keretből átmentett HDD, ami az adatmentés idejére volt bent.

    Eredetileg létrehoztam egy Filmek és egy Sorozatok megosztást, beállítottam, beraktam NFS alá.
    Működött is, aztán sztem itt követtem el az első hibát, a Filmek mappát átraktam egyik HDD-ről a másikra, szerkesztettem a megosztást is, látszólag minden rendben.
    Innentől kezdve NFS-n keresztül a médialejátszóhoz nem tudtam forrásként hozzáadni. (Libreelec+Kodi, androidos box) SMB-n keresztül működött.
    Próbáltam más megosztásokat létre hozni, beállítani NFS alá, ezek működtek.
    Nagy nehezen kitöröltem a régi Filmek megosztást, létrehoztam a Filmek2-t, becsatoltam, működik.
    Viszont, megmaradt a korábbi próbálkozások nyoma, azok a megosztások, amiket próbából állítottam be, megmaradtak az /export mappán belül. Mivel NFS alól kivettem, már nem működnek, de ha a médialejátszón keresztül nézem, még látszanak, valamint az export mappa alatt is ott vannak.

    Ezekből csak a Sorozatok, és a Filmek2 az élő megosztás, bár belépve a mappastruktúra látszik.

    A nem használtakat szeretném eltüntetni, ha lehet.

    exports file a /etc alatt csak a két élő megosztást, és az export/ mappát mutatja:

    # This configuration file is auto-generated.
    # WARNING: Do not edit this file, your changes will be lost.
    #
    # /etc/exports: the access control list for filesystems which may be exported
    # to NFS clients. See exports(5).
    /export/Sorozatok (fsid=1,rw,subtree_check,secure)
    /export/Filmek2 (fsid=2,rw,subtree_check,secure)
    # NFSv4 - pseudo filesystem root
    /export (ro,fsid=0,root_squash,no_subtree_check,hide)

    Illetve nem értem, hogy a megszüntetett, törölt Filmek megosztás miért van még ott, miért jön vissza?
    Terminálból mc-vel nem engedi törölni:

    Pedig sehol nincs már használatban, a megosztás sem létezik.

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

Új hozzászólás Aktív témák