Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Panthera

    őstag

    válasz Panthera #19854 üzenetére

    A külön hdd-vel sikerült beállítanom egy megosztást (filmek), de rájöttem, hogy ezt így nem tudom elérni úgy a TV-vel, mint az eddig használt HTPC-s Linux esetében (pl. Libreelec vagy Daphile). Azokon szerintem semmit nem állítottam, de ezt már lassan feladom. A sima megosztást is lehetne DNLA-n osztani?

    Feltettem a miniDNLA-t, de itt elakadtam.
    Ezt írja ki a végén amikor futtatni akarom a szolgáltatást:
    root@NAS:~# sudo minidlnad
    [2023/11/26 20:46:22] minidlna.c:670: error: Media directory "A,/home/music)" not accessible [No such file or directory]
    [2023/11/26 20:46:22] minidlna.c:670: error: Media directory "P,/home/pictures)" not accessible [No such file or directory]
    [2023/11/26 20:46:22] minidlna.c:670: error: Media directory "V,/home/videos)" not accessible [No such file or directory]

    SSH-n root felhasználóval vagyok belépve. Valahol írták, hogy ezeknek a mappáknak itt kellene lenniük. Mivel SSH-n nem akarózott betallózni a home mappát, így SCP-n léptem rá és létrehoztam őket. Csak alap Linux parancsokat ismerek az igaz, de hogy ezen a disztrón egyik sem jó amit tudok vagy amit a random tutorial hoz, ez már kiidegel...
    Szóval ezek a mappák így jók, a jogosultság lehet rossz? :R

    A /etc mappában miért van egy minidnla.conf fájl az eredeti tartalommal?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák