Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paizinho

    tag

    Sziasztok!
    Kellemes ünnepeket mindenkinek!

    Unionfs témakörben szeretnék segítséget kérni. Bocs, ha kicsit hosszabb, igyekszem minden körülményt leírni.

    A kérdés az lenne, hogy miért jelzi az unionFS, hogy megtelt, amikor még több mint 2 TB szabad hely van rajta? Mit rontottam a beállításoknál ? Segítségeteket előre is köszönöm.

    Összeraktam egy 3TB és egy 4TB-os disket, azt gondolom a UnionFS logikája szerint.
    Egészen addig nem is volt baj, amíg az első disk a beteléshez közel nem jutott. Úgy adódott, hogy kb 300 GB-ot szerettem volna rámásolni Samba share-n keresztül (a pool van megosztva), az első disk-en akkor 200 GB szabad hely volt kb. Másolás közben a windows-ban a disk megtelt üzenetet kaptam. Ellenőriztem, valóban 200 MB volt szabad, annak ellenére, hogy a policy-ban min 4 GB szabad helyet állítottam be.

    A konfigom:
    1. A lemezek
    2. A fájlrendszerek
    3. Az unionFS pool
    4. Az unionFS pool paraméterei
    5. Az unionFS pool megosztása

    Ha jól értettem az UnionFS logikáját, akkor a pool-ba másolva az UnionFS "szórja" szét a disk-ek között az állományokat és addig nem kellene betelést jeleznie, amíg a teljes pool tele nem lesz (vagyis a majd 7 TB).

    Egyelőre letöröltem amit szerettem volna felmásolni, mert nem szeretem, ha nem marad hely a lemezen.

    Köszönöm:
    Paizinho

Új hozzászólás Aktív témák