Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szada85

    aktív tag

    Tudom persze, mindenkinek más a fö szempont egy-egy autóvásárlásnál/autófenntartásnál, de sosem fogom megérteni ezt a kismotor-mániát, kövezzetek meg nyugodtan. :R

    Olvasom a kommenteket itt, beszámolókat ott, 1.4-es, 1.6-os G Astrákkal sikerül 6-8 literek között eljárni, nyilván egy H Astránál a némiképp nehezebb kasztni miatt föleg megvan 7-9-10 is akár ( klímával, rövid utakkal satöbbi ), mert ahhoz hogy a gyengébb motor elvigye a kasztnit, ahhoz benya kell értelemszerüen...

    És emellett látom a magam példáját, hogy a 2.0 Turbóval közel fél év után 9 - 9,5 közötti stabil átlagokat produkálok úgy, hogy nem figyelek oda, hogy mennyire tudom lenyomni a fogyit, elforgatom a motort 4-5 ezrekig, hogy halljam a turbót, pályázáskor tartós 160-200 közötti sebességekkel utazunk hétvégente, hétközben pedig tizenpár km-re járok munkába, plusz az " átlagos " felhasználás, városi rohangálás satöbbi, ugyanúgy klímával...

    Persze, lehet mondani, hogy az 1,5 - 2 Liter ( mondjuk cirka 20-30% ) fogyasztástöbblet, viszont van az autóban boogie, és tartalék, ha a helyzet úgy hozza, márpedig a mai közlekedési trend alapján egyre többször jön jól, ha eröböl ki tudsz kerülni valakit, és nem csak reménykedsz, hogy most nem maradsz ott. :)

    Természetesen nem bántásból írtam ezt, csupán mint véleményt, lehet vele nem egyetérteni. :B

Új hozzászólás Aktív témák