Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -conrad-

    addikt

    válasz joysefke #506 üzenetére

    a blog az egyenlő weblog, azaz egy webes napló. Az a srác írja, aki anno a revenge on school 1-2-t csinálta, mellesleg most pólókat árul a neten, a feljebb említett linken. Ott van a blogja is.
    Szvsz ha valaki lekomendózza a betörőt, akkor - ha olyan vége lehet mint az előbb említett esetek - hagyni kell a rendőröket a francba, ha nincs haver zsaru akkor úgyis arra verik rá a balhét akire tudják. Azaz mivel a símaszkos lehetett bárki a megyéből, azért kibe kössenek bele? Hát persze, a sértettet kell kicsit megfingatni, hogy ''azé' látsszon, hogy mi szolgálunk és védünk''. Persze vannak a ''régi'' rendes rendőrök is, akik nem lőnek szitává mert 50 helyett 55-tel sietsz az esküvődre, viszont ha leszívja a benzinedet egy barnább egyén, az tuti ''elesik'' párszor az őrsre menet, ha elkapják. De a véleményem az, hogy ettől - bár szabályellenes - jobban elmegy a kedve a lopástól, stb, mint attól ami akkor történik ha szabályosan járnak el. Akkor előbb hazaér mint te. Én is hasonlóan jártam, pár nagy dög kopasz meg akarta venni az autórádiómat ismerősön keresztül, aztán félúton meg jött az,hogy elviszik inkább ingyé'. Hiába kapták el őket, hiába került elő acél basebalütő a kocsiból, hiába lett 8napon belüli sérülésem, hiába volt drágább 350-nél a cucc,(így súlyosabb a bünti), hiába volt felfüggesztetten az egyik gáj, semmit nem kaptak érte, sőt a tárgyaláson még velem akarták bizonyíttatni, hogy nem loptam a rádiómat....
    Bocsi az offért.
    Na, ez pl már majdnem egy weblog. :))

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz joysefke #506 üzenetére

    URBAN LEGEND :D :D :D

    Azt hogy esetleg elsikálják a harcművészt a betörők sza**áveréséért még el tudom hinni...

    De hogy a két betörőt ne mázsálnák meg a felépülésük után, háát azt már nem hiszem el....

    Általában ezek az ismerős ismerősének az ismerőse sztorik ilyenek szoktak lenni :)

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • nRu3

    addikt

    válasz joysefke #506 üzenetére

    A betörök mi alapján jelenteték fel? hogy meghivta őket vedégségbe aztán logo xxszal csak úgy megrugdosta:F

    ''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

  • yerico

    senior tag

    válasz joysefke #506 üzenetére

    Ha minden úgy volt, ahogy írtad, akkor a második betörő elintézése esetén a súlyos testi sértés simán megfog állni a bíróság előtt ( 3 év letöltendő a max), mivel nem önvédelmi helyzetben támadott, hanem a menekülőt verte szarrá. Rosszabb esetben rábizonyítanak egy emberölési kísérletet. Ha nagyon ügyes az ügyész, merglesz még az előre megfontolt szándék is. Akkor pedig a haverod jó ideig lesz nűvösön.
    De gyanús, hogy az első betörő szétverése se fog önvédelemnek minősülni.

    Jótanács: ha bejön valaki kirabolni és észreveszed, azt vagy nyírd ki, és adj a kezébe egy kést a konyhából, vagy hagyd, hogy azt csináljon ,amit akar. Adott esetben a betörőkre csak egy magánlaksértés bizonyítható rá, mivel a törvényeink rettentően védik a magántulajdont. A halott betörő viszont nem fog feljelenteni, és nehéz lesz azt bizonyítani, hogy nem akart támadni.

Új hozzászólás Aktív témák