Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akangels

    tag

    Sziasztok !

    Jövőhéten érkezik a 2020 as OLED 55CX3LA tvnk. Egy pàr éves 50UH635V t fog váltani.

    Van e esetleg amire figyelni kell az első bekapcsolás után , elvégzendő beállítások , stbstb.

    Átolvastam az összefoglalót de azért mégis gyakorlati oldalt is meghallgatnám.
    Egy PS5 fog kerülni a tv mellé esetleg annak a bemenetére kell e valami speciális beállítás ?

    Valamint mennyire jellemző még mindig a beégés az oled panelokra ? Olvastam , hogy a tv saját maga védelmében néha a pixeleket milisecundumra etoltja 1-1 irányba hogy pihentesse az adott pixeleket. Ez valóban létezik ? :D

  • akangels

    tag

    Sziasztok !

    Énis mostmár lassan 1 hete CX55 tulaj lettem :D Kerestem ideális beállításokat , és a legmeglepőbb nekem is , csak úgy mint fentebb említett tagnak , hogy az én szememnek valahol 60 as OLED fèny a kényelmes egy világos szobába , nem a mindenhol megadott 25 ös. Az gyakorlatilag olyan mint ha nem is világitana a kijelző. Valamint a mindenhol referenciának hozott “meleg2” fehéregyensúly nekem nagyon sárga.

    Így én inkább hagytam ECO profilon és azt konfigoltam kicsit .

    Minden olyan tartalomnál ahol magától feltolja az oled fényt 100 ra az maradhat azon vagy ott is érdemes vissza venni ? (lsd : HDR , Dolby Vision)

    Énis ráküldtem a tesztvideót a kijelzőre , de szerencsére nekem minden színné kellemes homogén egyszínű volt minden. Pedig már pár óra Film/Tv adás/PS5 benne van.

    Igaz egyfolytába nézegetem , állitgatom a beállítások miközbe nézek valamit 😅🤣

    TrueMotiont hova érdemes állítani ? Kikapcsolva olyan mint ha minden adás darabos , ezért felhasználó módba 10 es re raktam mindent :D
    Valamint érdemes e az AI Hangot benthagyni , vagy ha nem akkor melyikre érdemes állítani :D

Új hozzászólás Aktív témák