Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jbnd-007

    tag

    válasz Sliderxy #78581 üzenetére

    Én (egyelőre még) látatlanban úgy gondolom, hogy androidos tévé esetében el lehet boldogulni extra eszközök nélkül, tévére telepített Kodi-val és az USB portba dugott vinyóval. Nem tudom, a Pana milyen oprendszerrel megy.

    A jó NAS gyors procival, amin el is megy a Plex, nem olcsó mulatság. Ha meg csak fileshare-nek kell, akkor jó helyette a tévébe dugott vinyó is.

  • Matt89

    junior tag

    válasz Sliderxy #78581 üzenetére

    Ezt a témát én is körbejártam párszor, ncore-on is van róla (több) nagyobb fórum topic.
    Én sem vagyok benne expert, de leegyszerűsítve mindig az alábbi pontokra fut ki a beszélgetés (persze javítsatok, ha más tapasztalatok vannak):
    - a legbiztosabb adatminőség megőrzése szempontjából a közvetlen usb hdd, vagy ha több pénz van rá, akkor blu-ray lejátszó
    - streaming platformon alacsony bitrátával jön az adás, így az mindig el fog maradni a "lossless" blu-ray minőségtől
    - pc/laptop nem tud dolby vision-t lejátszani egyáltalán és a külső mediabox-ok sok esetben gyengébb minőségű DV-t adnak az új tv-k beépített lejátszójához képest
    - aki szeretné kimaxolni a dolby vision és hdr élményt és nem google tv az op rendszere és nem akar külön lejátszót vagy külön nas rendszert, az a legjobban az .mp4 és .ts formátumú file-okkal jár (dts sáv nélkül) hhd-ről (40-70 gb file-okról beszélve)
    - tavalyi/idei Sony TV-k viszik az mkv-t is oled-ek közül (ráadásul dts hangsávot is), így bármilyen jó ár/értékben egy LG, én nekem ez többet nyom a latba a Sony mellett, legkésőbb Január-Február környékén vásárolok is

Új hozzászólás Aktív témák