Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wallace 234

    őstag

    válasz toshiba300 #64032 üzenetére

    A1 egy felejtős, gyenge processzor, lassú. B1 és C1 közt is van különbség, C1 jobb processzor jobb mozgás javítás! Igen látszik ha gyengébb a kép feldolgozás, bizonyos esetekben szaggat, sötét jeleneteknél is adódhat probléma! Ha lehet akkor C1 et vedd meg! Vagy B1 ha annyira nem vagy érzékeny a gyengébb mozgásra. De majd ki oksitanak a többiek 😉

  • esicyhun

    tag

    válasz toshiba300 #64032 üzenetére

    Köszi az összefoglalást. Pár fórumtárshoz hasonlóan gondolkozom én is az A1 megvásárlásán, nekem hálóba menne és 48 collos méretben.
    Csak filmnézésre és TV adásra lenne használva (CoreElec, sat tv, Zattoo) interpolációt nem használok, a 3 db HDMI bőven elég, PC nem lesz rákötve. Két dologban látom, hogy rosszabb lenne a felsőbb kategóriás társainál: HDR csúcsfény azért jóval alacsonyabb, és esetleg a menüje lehet lassabb (ki tudja mennyi RAM van benne). SDR fényerő különbség elhanyagolható. Nappaliban C8-am van, abban 3 Gbyte RAM van, a B8-ban pedig 2 Gbyte. Annak idején emiatt (is) vettem a C8-at és nem a B8-at (na meg a még mindig kiemelkedő csúcsfény érték). Most viszont a 48-as A1 290000 Ft a Media Markt-ban, és szerintem az én igényeimnek teljesen megfelelne. Vajon mennyi a RAM benne és megy-e még lejjebb az ára? 250000 Ft körül csúcs lenne. :)
    Megnézve a Mediaban, szerintem hálószobai TV-nek tökéletes lenne, 100x jobb képet ad, mint egy LCD. Főleg, hogy az A1-ben és a B1-ben ugyanúgy α7 4. generációs AI 4K processzor van. Sajnos a menüt nem próbáltam ki, de visszamegyek egy infrás telóval, vagy elkérem az egyik eladótól, hogy lássam az általános sebességet.
    Valaki vett már A1-et? Vagy mindenki mozgás interpolációval filmezik :) és eltántorítja a 60 Hz? (képfeldolgozó ugyanaz, mint a B1-ben.)
    A1 és B1.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák