Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Celtis #43387 üzenetére

    Ez valami eu-törvény lesz, nem magyar, és a bírói gyakorlatban fordul elő.
    Gondolom meg lehet tagadni, de ha bíróságra megy az ügy, akkor könnyen rábaszhat a kereskedő.
    Szerintem a kötelmi jognál keresendő. Ptk 6:174. § Értelmezésem szerint ha X-szer cserélik ugyanazt az alkatrészt a szavatossági időn belül akkor neked mint fogysztónak nem érdeked ez, és a törvény a te oldaladra áll. De a tévedés bennevan, nem vagyok jogász. :D

    Egyébként nem véletlenül cserélgetik a beégett paneleket, mert szinte egyetlen normális bíró előtt nem állna meg az ügy a gyártó részéről. :)

    Mellesleg abban is bonyolódik a dolog, hogy a GYÁRTÓI garancia magasabb szinten lévő szerződés(!) mintha veszel valamit az EU-ban, de nem kapsz rá gyártói szavatosságot. Pont a gyártói garancia miatt a manualban a gyártó meghatározza számodra a helyes(!) felhasználási szokásokat. Legalábbis nem tudom másképp értelmezni pl az LG oled-manualt a statikus elemekkel.
    Kíváncsi lennék azért egy próbaperre a bíróságon, amennyiben nincs panelcsere. :DDD

    Egyébként úgy gondolod, hogy JOGOS az ha egy gyártó 5x kicseréli ugyanazt az alkatrészt, mindeközben te még használni sem tudod a cuccot?

    [ Szerkesztve ]

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Celtis #43387 üzenetére

    Pedig itt van: (aláhúztam neked)

    Az új Ptk. szerint olyan szerződés alapján, amelyben a felek kölcsönös szolgáltatásokkal tartoznak, a kötelezett a hibás teljesítésért kellékszavatossággal tartozik. Kellékszavatossági igénye alapján a jogosult választása szerint

    kijavítást vagy kicserélést igényelhet, kivéve, ha a választott kellékszavatossági jog teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek - másik kellékszavatossági igény teljesítésével összehasonlítva - aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatás hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a kellékszavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott érdeksérelmet; vagy

    az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti, a hibát a kötelezett költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja, vagy a szerződéstől elállhat, ha a kötelezett a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének a törvényben foglaltak szerinti feltételekkel nem tud eleget tenni, vagy ha a jogosultnak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák