Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz daneel_hu #39238 üzenetére

    Húúú milyen jót tudnánk mi egy sör mellett erről elmélkedni.

    A plazma fénybelövést használ, vagy ha úgy tetszik PWM technikát, amire van aki érzékeny, van aki szereti.

    (PWM: impulzus hossz moduláció, magyarul egyes primér színek eszméletlen gyors ki/be kapcsolgatása a kívánt színárnyalat elérése érdekében) lásd: [link]

    Én utáltam. Pont azért mert a PWM miatt volt egyéb mozgási probléma ami persze nem sorfelbontás jellegű volt, mert pont a másodperc ezred részéig szembe villantott anyag nagyon nagy ember által megfigyelhető felbontásra képes hanem azért mert amikor viszont a szemed mozdult a tv képéhez képest, vagy nagyobb fényes többszínkomponenst igénylő alakzatok mozogtak a tv-n, na akkor a PWM nem tudta árnyalatban "befejezni" a műveletet ezért szín és árnyalat torzulás következett be az arra érzékenyeknél.

    Én iszonyatosan láttam és utáltam a rainbow effektet illetve a false conturingot - mindkettő a PWM miatt volt. Egész pontosan dinamikus fals kontúrnak hívják az okok pedig lehangolóak: nem minden primér szín alszik el egyforma sebességgel, ezért van az, hogy VT60-on pl a zöld pixelek lassabban aludtak ki ezért minden mozgó fehér képtartalom zöld kontúrral mozgott! :W

    Az OLED sample and hold-ja igazából rohadtul nem vesz le a mozgásfelbontásból. Sőt, az OLED megkockáztatom gyorsabban tud pixel állapotot ki/bekapcs váltani, mint annó a plazma. Az alacsonyabb megfigyelhető mozgásfelbontás abból adódik, hogy a sample and hold, hold része miatt ott marad a szemedben az előző állapot és ez kvázi a felbontás megfigyelt romlását eredményezi. Magyarul az oled egy 50 fps-es forrásból valós 1/50 sec-es állóképeket rak ki, amit te röcögni látsz én meg nem annyira. A plazma meg az 1/50-edes frame-eket szétvillogtatja még újabb 50 részre és ettől élesebbnek hat (VT60 2500hz PWM)

    Szóval nekem a PWM-től kapott agyfaszt a szemem, neked úgy most az S&H-tól kap, nekem viszont pont az S&H jön be állatira és annó én minden alkalommal megláttam a PWM árnyoldalát.

    Szóval összefoglalva mindkét TV hajszál pontosan ugyan úgy kirakja a teljes 1080p-s képet, csak a különféle emberek különféle szemei látnak belőle különböző látványt. Ez már humán látás analízis téma, mivel a látott kép az agyban keletkezik ezért minden ember máshogy interpretálja az egyforma szemekkel látott képet.

    Én mondom, imádtam az általános képminőségét a plazmának, de nekem, teljesen szubjektív véglénynek a mozgása kritikán aluli volt mindig is a fent említett okok miatt.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák