Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hami33

    aktív tag

    válasz xedamen #10459 üzenetére

    Egymás mellett néztem az oled és QLed tv-t betekintési szöge borzalmas a QLed tv nek. Fakul a kép rendesen( már értem a Samsung miért hajlítja a tévéit) hajlítva nem feltűnő a fakulás. Egymás mellett tűnik ki a fekete mélysége mennyire feldobja az összképet hiába a magas fényerő ha a feketéje nem olyan jó a QLednek. Gyakorlatilag nem érzem HDR nél sem kevésnek a fenyerőt ,sőt!
    Nem is gondolkodtam már utána Qled ben ,tuti megbántam volna ! Egy hete boldogan használom az Lg b7 et ! Tökéletes...( soha nem vált be Samsung termék nekem semmiben gyakorlatilag minden LG itthon )

    [ Szerkesztve ]

  • Strezi

    őstag

    válasz xedamen #10459 üzenetére

    Videóról semmilyen következtetést nem érdemes levonni ;)
    1. Otthon többnyire fényes, bevilágított nappaliból fogsz tévézni? Ha nem akkor eleve nem releváns a fenti, hiszen ott ez volt az üzletben.
    2. Biztosan nem volt egyik tévé sem kalibrálva, sőt semmit nem tudunk a használt beállításokról...

    Menj el, és nézd meg személyesen! Plusz, képzeld el hogy hazaviszed és este filmet nézel rajta a sötét szobában. Egyből nem a fényerő lesz a legelső paraméter. Itt visszautalok a fenti videóra, miszerint "hirtelen" a sötét jelenetekben meglesznek a részletek is oleden.

    Illetve esetleg feltűnik, hogy a qleden nem csak egy fényes pont világít vagy csillan be, hanem egész holdudvar világosodik ki körülötte(pontatlanul).

    [ Szerkesztve ]

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

  • daneel_hu

    addikt

    válasz xedamen #10459 üzenetére

    Soha nem fogod videón látni a különbséget, vagy nem azt a különbséget veszed észre amit valós körülmények között a saját szemeddel csekkolnál.

    Adott egy kamera, gondolom kúlednek nagy a fényereje, kamera beáll egy optimális felvételi módba (rekesz stb...) szépen bebukja a kúled sötétszürkéit feketébe, majd a videón pontosan úgy jelenik majd meg majd mint az oled feketéje. :)
    Ügyes.

    A valóságban viszont a büdös életben nincs feketéje. Semmi.
    Ahogy a többiek mondták: nézd meg élőben... lehetőleg ne neon fényben.
    Egyébként nem rossz tévé a kúled, csak az oledhez képest sehol nincs. A Samu pedig ezt a különbséget ócska pr-trükökkel próbálja kompenzálni.

    Ha lesz egy működő és értelmes BFI, kicsit feljebb tudják tornászni még a fényerőt (vagy Strezi által megálmodott BFI-t teszik bele), akkor itt a többi technológiának reszeltek.
    Az LG annyit fog kérni ezekért a cuccokért amennyit nem szégyell.

Új hozzászólás Aktív témák