Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szat8

    tag

    válasz freemanone #14666 üzenetére

    Köszi az ötleteket!
    Más szinten gondolkodsz, mint ahol én tartok. :)
    Nemrég költöztünk, a felújításkor csak a lehetőségeket akartam nyitva hagyni, így szinte minden kapcsolónál van nulla, és a nappali redőnyhöz kértem "buta" motorokat.
    Egyelőre csak pár shelly relé van, néhány xiaomi ajtónyitás meg mozgás érzékelő, mini kapcsolók, pár egyéb cucc kipróbálni, mint hőmérő, konnektor, és a nasra feldobtam egy domoticzot.
    Egyelőre a kínai hubot szeretném kiváltani, de még nem volt rá időm.
    Tervben van beintegrálni a tv-t (webos) és a Yamaha erősítőt is, hogy lehessen csinálni valami mozi scene-t, az mindig nagyon fancy :DD
    Minden esetre már felragasztgattam a 4 éves kisleánynak 1-1 kapcsolót a szobájához, fürdőszobához, wc-hez, és már azzal is hős vagyok itthon, hogy előzetes vésés és egyéb nyalánkságok nélkül tudja a gyerkőc magának kapcsolgatni a lámpát. :D
    (A xiaomi kapcsoló átkapcsolja a shelly relét, de az is egy órámba került, hogy a fel ill. lekapcsolás is 1 klikkre működjön. Jó kis első projekt volt. Persze ha kérek segítséget, hamarabb sikerült volna, de hol van abban a kihívás? :DDD )
    Ahogy időm engedi, apránként fejlődik a rendszer, de egyelőre az alap tudás hiányzik, a synology nason már ott megakadok, mikor pip3 van a parancssorban... :U

Új hozzászólás Aktív témák