Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simico

    aktív tag

    Elég reménytelen dolog, de hátha valakinek van olyan ötlete amire én nem gondoltam. A bejárati ajtó előtti esőbeállóban/szélfogóban levő lámpát iszonyat hülyén kötötték be anno a ház építésekor. Csak belülről lehet felkapcsolni, ami baromi hasznos amikor sötétben mész haza és felkapcsolnád a villanyt, hogy megtaláld a zárat - nem is értem, hogy ilyen baromságot hogyan találhattak ki. Mivel a kapcsolónál nincs nulla és nem is lehet sehonnan szerezni, egy Shelly 1L volt a terv a kapcsoló mögé, az meg eseményvezérelten kapcsolta volna a lámpát hazaérkezéskor.

    Sajnos sehogyse fér be a kapcsoló mögé, vésni az ott futó egyéb kábelek miatt nem lehet a környékén, legalábbis a villanyszerelő nem merte bevállalni se a mélyítést, se felette vagy mellette új kötődoboz kimarását azon a helyen. Gondoltam arra is, hogy a Shelly-t átraknám kintre a lámpához, a fázis ki lenne kötve a kapcsolóból és megszakítás nélkül menne a lámpához, hogy mindig kapjon áramot a relé. Viszont jó lenne megtartani a fizikai kapcsolós kapcsolhatóságot is - viszont új kábelt sem lehet már behúzni a lámpához menő fázis mellé :((( Értelemszerűen egy új, elemes okoskapcsolót sem ragasztanék a meglévő kapcsoló fölé, hülyeség lenne a meglévő kapcsoló funkció nélkül, felette egy új kapcsolóval. A kapcsolót sem tudom leszedni és a helyére cuppantani egy elemest, mert egy keretben van egy másik dupla kapcsolóval (ami más világításokat kapcsol). Szóval eléggé sakk mattnak tűnik nekem a helyzet.

Új hozzászólás Aktív témák