Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskornel

    addikt

    válasz Brian_RL #6498 üzenetére

    Én a fényerő mellett tenném le a voksot. Mindenképp.
    Esetleg ez: Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II.
    Harmadikfél -> csak személyes kipróbálás után... (elkerülni a fókuszhibákat)

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

  • Jinxx

    senior tag

    válasz Brian_RL #6498 üzenetére

    Ha Sigmát vennék, megnézném 100x jó-e, csalódtam már konkrétan a 24-70-ben is. Esküvőre betérben néha a 24mm sem elég, pláne a 28. Én egy jó vakuval bátran használnám a kitobit is, ha az újabb fajta. Az álom nekem is a 28-135, szép képe van, majdnem 5x zoomátfogása, képstabis, de beltérre nem a legtutibb választás, viszont kinti rendezvényfotózásra, vagy esküvői képekhez nem rossz. Ha egy obiból kéne megoldanom én a Sigma 17-70 F2.8-4.5 DC macrot venném persze jól megnézve milyen. Ha két obira is futná akkor beltérre valami nagylátószerű, mondjuk Sigma 15-30 és a 28-135ös Canon. Használtan ez sem több 120-140-nél.
    Juteszembe: 24-70 olyan hangosan fókuszált (a nálam lévő példány), hogy személy szerint nem vinném be egy templomi esküvőre. Másik hátrányának azt éreztem, hogy kényelmetlen volt az, hogy a belső kis gyűrűvel kellett zoomolni, és a nagy elsővel fókuszálni, viszont az mindíg él, akárhol áll a fókusz a/m kapcsoló, te mindig bele tudsz nyúlni. Ezt is meg kell szokni, az elején sokszor toltam arrébb a fókuszt véletlenül, ez rossz viszont ha magától nem talál éles területet, vagy nem azt amit te akarsz, fél másodperc alatt bele tudsz nyúlni, és már exponálhatsz is. Bocs a szófosásért. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák