Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quadgame94

    őstag

    válasz b. #41969 üzenetére

    Miből látszik ez teljesen jól ? :F

    Abból, hogy a gyártástechnológiai kitettség magas és hatalmas lapkákat tervezni (600+ mm2) és gyártani lutri abból a szempontból, hogy mi van ha teszem azt a N3 nem annyira jó? Márpedig az N3 bőven nem annyira jó. Architekturális szinten az Ada Lovalace meséld már el miben jobb és hatékonyabb mint az Ampere? Az előnye a gyártástechnológiai fejlődésből jött nem pedig az architektúrális változásokból.

    I]Milyen megoldást látsz a teljesítmény növelésére?

    Mondjuk magával az architektút hatékonyabbá tenni? A CUDA magokat gyorsabbá tenni? IPC növekedés? A Maxwell -> Pascall esetében ez megvolt.

    Lehet ezt a mondtatot komolyan venni szerinted? Vagy viccnek szántad?
    Az Ada a energuiahatákonysága és technológiai tudása kemelkedő.25 % kal kevesebbet eszik mint az RTX 3090Ti és 50 % kal gyorsabb, miközben tele van egy halom optimalizált ficsőrrel.

    Ezek az előnyök akkor tehát nem abból jönnek hogy Samu 8 nm-ről TSMC 4 nm-re váltottak. Aha nem. Hanem a ficsőrökből jönnek érteeem. Te mit is vitatsz? Ezeket az eredményeket amiket írtál én is elfogadom, csakhogy ezek mind a gyártástechnológiai előrelépésből jönnek.

    Milyen versenyről beszélsz amit majd talán felvehetnek az RDNA4 gyel.

    Ha elolvastad volna akkor értenéd. Ha nem vált az NV N3-ra vagy N3X-re akkor miért ne lehetne verseny az RDNA4-el? Olvasd el mit írtam és akkor érteni fogod: Abban az esetben ha nem mennek rá a említett node-ra akkor nem lesz ismét 60% gyorsulás. Ebben az esetben lehet verseny.

    Az hogy kire emlékeztetlek az nem igazán érdekel. Tartsd meg magadnak. Amiket írtál semmilyen szempontból nem cáfolják azt amiket leírtam.

    [

  • Quadgame94

    őstag

    válasz b. #41969 üzenetére

    1, Nvidia nem drágán tervez, hanem drágán ad el. Ez két különböző dolog.A gyártási költség nem az eladási ár.... és mindegyik nagyon drága mindegyi cégnek amúgy. A 3 D csomagolási technológia, az összekapcsolás az energiafogyasztás még jelenleg nincs arányában azzal, amit a Monolitikus dizájn tud adni.

    Az hogy drágán tervez az relatív. Drágábban mint a konkurencia. Egy 600+ mm2 lapkát olcsóbb 4 nm-en gyártani mint egy 300 mm2-es lapkák 5 nm-en? Nem. Az hogy az árrése nagyobb az igaz.

    Az a bizonyos monolitikus dizájn kétségtelenül gyorsabb. Azonban mint fentebb írtam drágább (bár ez kompenzálható) viszont a kitettség is nagyobb. Az NV-nek ha így halad tovább mindig a lehető legjobb gyártástechnológia kell és mindig 600+ mm2 lapka kell. Ezt vontam kétségbe, hogy vajon meddig mehet? Azért az AMD-nek amely egy sokkal de sokkal kisebb cég csak sikerült 30%-on belül lennie hozzájuk chiplet dizájnnal. Ha az NV rámenne erre akkor én bízom bennük annyira, hogy alkotnának valami szépet és gyorsat.

Új hozzászólás Aktív témák