Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Lidl #32309 üzenetére

    Milyen kis szemfüles vagy, jár a piros pont! :DDD
    Valóban "rossz helyen" lehet a VGA-m de teszteket én is olvasgattam és amiatt nem is nagyon foglalkoztam ezzel.

    Alaplapom manualja szerint a képen a PCIE2 a single módban az x16-on működő slot ami jelenleg üres... A bekarikázott PCIE4 slotban van a kártya. Ez azért van mert a nyillal jelölt PCIE1 és 3-ban van két Inateck USB bővítőkártya ami a Rift 3 szenzora miatt és a rengeteg perifériám miatt volt szükséges és közöttük nem fér el a VGA... Ugye azt jól tudom, hogy ezek az USB kártyák működnek a hosszú PCIE slotban is? Például ha a PCIE3-ból áttenném a PCIE4-be az Inatecket?
    Viszont ha ez megoldaná én szívesen átrakom a kártyát, csak ennek a gépnek lelke van... megint resetelni kell a BIOS-t majd, de ennek a szar deszkának nem lehet akárhogy resetelni a BIOS-át, trükkös. Szarik a két CMOS clear érintkezőre (pinekre), az integrált CMOS reset gombra és az elem kivételre is. Mire rájöttem, hogy az a kombó resetálja csak, ha bent hagyom az elemet, nincs áram alatt a gép azaz "nincs bedugva" és miközben összezárom a cmos reset pineket !!!nyomom a power gombot!!! az alaplapon (vagy összeérintem a power on pineket). Ha a nyomatékosított rész nincs meg, akkor kész kaputt, a lap nem indul el, a ventik lapátja sem moccan... erre a felfedezésre több álmatlan hétvégém ráment. A lényeg, hogy ha ennek a gépnek le kell venni az oldalát az egyenlő azzal, hogy bemész az Elm utcába... Ezt úgy mondom, hogy legalább 5 konfigot már elfogyasztottam, retro hardvereket gyűjtök, régen hobbiból javítgattam ezt-azt apróbb forrasztásokkal megoldható dolgokat PC-n és Mac-en és rendszergazdaként is melóztam már még egyemi évek alatt szóval nem csak PC-ket láttam persze ettől nem vagyok hardver mérnök de többet tapasztaltam, mint az átlag userek és úgy mondom azt, hogy ez a legproblémásabb konfig ami valaha megfordult a kezeim között, ráadásul a sajátom....

    Szóval csak hétvégén próbálom meg majd áttenni a kártyát a 16-os slotba. :DDD Addig is ha van még ötlet jöhet nyugodtan, nem tudom ez mennyivel táltosíthatja meg az eredményeket, illetve addig is készítek még pár grafikonmt MSI AB-el, hogy legyen szám szerűen összehasonlítási alap.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák