Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz fordfairlane #11097 üzenetére

    No, ez az utolsó ma:
    Az úgy működik, hogy ha tudsz valamiről, hamarabb felismered. Ha tudsz valamiről, hamarabb észreveszed, mert elkezded keresni. Csak úgy lehet megérteni egy másik embert, ha elkezded megfigyelni, megkérdezni, nyitott lenni rá, befogadóképes, és talán találsz majd valami hasonlót ennek révén, amit te magad is átéltél már egyszer. tapasztalat nélkül nem lehet megérteni egy másik embert. Viszont, ha nem tudod, milyen tapasztalatokat keress a másik működésében, akkor sosem fogod megérteni őt. Megtanulhatod, hogyan működik darabra: pl. ha a csiklónál dörgölöd, akkor nagy valószínűséggel fel tudod izgatni. Vagy a kedvenc virága az ibolya, a kedvenc sütije meg a mákos rétes. Szóval, ilyen darab-darab dolgokat meg lehet tanulni, de megismerni csak odafigyeléssel lehet. Ehhez viszont tudnod kell, mire kell odafigyelni. Amit itt leírkálnak egymásnak az emberek arra próbálnak rávenni, hogy mikre figyelj oda, és talán akkor sikeresebb leszel.

    Az észosztás nem helyettesíti a tapasztalatot. Tudást meg lehet osztani, tapasztalatot nem. A Célt ki lehet jelölni, az Utat nem. Mindenkinek magának kell végigmenni ezeken a nehézségeken. de lehet biztatni őket azzal, hogy ha akadályba ütköznek, az nem jelenti azt, hogy rossz úton járnak. Sőt! Az ellenkezőjét jelenti. De az akadályoktól a legtöbben bepánikolnak, mert nem értik őket. A tanítási helyzet arra jó, hogy az ember megérthesse az akadályokat, és aztán meglelje a maga legyőzési eszközeit ennek révén. Ennyi. Nem több és nem kevesebb.
    Szerintem.

    De ha gondolod, innentől befogom a számat.

    Vagy ha nem lenne bizalmas info, bel8inkelhetnék Neked név szerint legalább 20 köszöntete arra vonatkozóan, amiket privátokban kaptam, hogy mennyit segített ez, vagy az azon, hogy boldoguljon az illető a párkapcsolatával.
    De nem kenyerem az önfényezés. Mára nekem is elegem van magamból. :D

    Tildy: Vannak bizonytalankodók, akik megoldást keresnek. De itt most humorról volt szó. Emlékeim szerint.

    Blackrulez: Nekem is megvannak a magam tanács-forrásai, és bizonytalakodást elcsitító tanítói. :K :B

    Kokkantas
    : A szíveddel kell őket megértened, nem az eszeddel! De ahhoz előbb ismerned kellene a saját szívedet... (lelkedet, lelkiismeretedet)

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Aktív témák