Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepken

    veterán

    sziasztok!

    frissen összerakott konfigról van szó, nagyjából egy hete használom. mai napon valamelyik ventilátor nagyon hangosan ment. nem tudtam eldönteni, hogy házzal kapott (Zalman) vagy a kölcsön kapott korosodó VGA ventilátora volt e az. kikapcsoltam a gépet, leszedtem az oldalát, átnéztem, de semmi nem lóg bele egyik ventilátorba sem. hmmm, na mondom ez jó kör lesz akkor... visszakapcsoltam, hogy hátha jobban észreveszem akkor, amikor felpörög, de azóta ugyanolyan csendesen megy minden, ahogy kell neki.

    van tippetek, hogy vajon mi történhetett?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    sziasztok!

    adott egy Zalman S2 ház, melyben összesen 3 db hűtő venti van. hátul a "gyári" Zalman venti, elöl pedig két Arctic P12 van (csak az egyik PWM) - ami kicsit zavar, hogy ezek közül valamelyik szerintem feleslegesen magas fordulaton megy, így kicsit hangosabb is talán, mint kéne neki. másik opció, hogy valamelyik a három közül zajosabb. (rosszabb esetben pedig a gyári intel CPU hűtő vagy a táp ventije)

    na most...ezt hogyan lehetne legegyszerűbben kideríteni? :) illetve tudom e szabályozni a venti sebességét, mert (szerintem) ha a PWM-es venti is csak 800 körül megy, akkor a harmadiknak eleve nem kellene 20% magasabb fordulaton mennie idle állapotban.

    előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz bepken #45175 üzenetére

    ezek szerint nagyon butaságot kérdeztem? :B

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz --ka #45185 üzenetére

    az alaplap: GIGABYTE B460M D3H - elvileg lennie kell ilyesminek. gondolom akkor ezen a 3. ventin kellene állítani valamit. de mit is?

    a gyári intel CPU hűtő tényleg "hangos" - nem elviselhetetlen, illetve játék közben nem is zavar például. viszont akár egy böngészés során is úgy felpörög néha, hogy csak nézek. ezen is lehet valamit állítani? vagy proci hűtéssel inkább ne játszak.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz --ka #45187 üzenetére

    most újra végignyálaztam a proci adatlapját, és az utilities között megtaláltam a "System Information View" nevű segédprogramot, amivel windows alól is hozzá lehet férni az általad említett Smart Fan 5 beállításokhoz.

    most első indításkor csinált egy kalibrálást. van 4 mód (quiet, standard, performance, full speed) - most standard állapotban van, a 3 venti nagyjából azonos fordulaton pörög azóta. lehet, hogy ennyi kellett? (mondjuk annak nem örülök, hogyha ezért egy plusz programnak kell futnia folyton :D

    illetve most arra is kíváncsi vagyok, hogy mit csinál, ha mondjuk "quiet" módban elindítok egy játékot

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz --ka #45191 üzenetére

    fuh hát, szeptemberi a gép. még nem szabadna, hogy pasztával gond legyen :)

    viszont a gyakorlati részét nem igazán értem ennek a programnak. ha a "standard" beállításon hagyom, akkor gyakorlatilag úgy viselkednek a ventik, ahogy eddig (a 3. számú kivételével, az így rendbejött) - azonban ha performance opciót választom, akkor pörög mint állat, mindegy mi fut, mi nem :D - én úgy látom, most még annyira se megy le idle módba a venti, mint eddig.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz --ka #45193 üzenetére

    i3-10100 a proci és van benne egy RX580 kártya.

    tehát ha quiet módba teszem véglegesen, nem fogom idő előtt kicsinálni sem a lapot sem a procit, igaz? :D

    holnap majd próbálok még tesztelgetni, ma már nem szenvedek vele. köszi szépen a segítséget! :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz bepken #45195 üzenetére

    na így pár nap után közelebb kerültem a megoldáshoz, bár azért agyon nem teszteltem a dolgokat....

    először is köszi a tippeket! én eddig nem mertem ilyesmihez nyúlni, mert gondoltam az alaplap ügyesebben érzékeli, hogy mennyire van hűtésre igénye. azonban megnyugodtam, hogy kvázi full lehúzva a minimumra (értsd: proci hűtő 1000-1000 RPM, az Arctic ventik pedig 400-500 RPM mörül mennek) se megy fel az egekbe a hűmérséklet.
    én most csak a minimum résznél piszkáltam igazából, tehát a 40-50°C környékén meghagytam a gyári értékeket, ilyenkor szépen fel is pörögnek a ventik (bár hozzáteszem, hogy mintha korábban terhelésnél nem mentek volna ennyire....mivel azonban ilyenkor játszok, ergó fejhallgató van rajtam, hagyom neki hadd pörögjön :) )

    ami viszont picit még zavar, az továbbra is a hang....és itt most szerintem el is értünk oda, hogy valószínűleg csak túlságosan rágörcsöltem erre a témára és csak azért hallom, mert tudom, hogy hallanom kell valamit :DDD tehát valamelyik venit, rohadjon meg, kicsit "reszelősebben" pörög vagy franc se tudja...lényeg, hogy van egy élesebb hang, ami folyamatos. én most a tápra tippelek. ilyen tápom van: [link] - csak hogy megnyugodjon a lelkem...tudom e valahogy egyesével ellenőrízni a ventiket? eseleg külön a táp ventijének hangját? (ha ehhez le kell mindent húznom alaplapról, akkor felejtős, annyit nem ér a dolog :D )

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Pitterix #45216 üzenetére

    én azóta megbékéltem vele, hogy a gyári hűtőnek ilyen hangja van :D ha meg nem az, akkor így jártam (de gyári hűtőt se biztos, hogy csak ezért cserélni fogom)

    én végül - bár itt azt javasolták többen is - mégsem állítgattam semmit BIOS-ban, egyszerűen a Smart Fan 5 programban húztam le a minimum értékeket. nálam 35 fok alatt ki is kapcsolnak a ventik mosmár...bár a sok ki-bekapcsolgatás úgy olvastam, nem feltétlenül jó a ventinek, de teljesen felesleges szerintem az is, hogy böngészés közben menjenek.

    a procihűtőnél a minimum értékek szintén le vannak húzva, így idle állapotban 1000RPM körül megy, böngészés közben néha 1300RPM körül és játék alatt pörög csak mint állat...de akkor 2500-2800RPM körül :DDD

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    Srácok, egy elég hülye kérdéssel fordulnék hozzátok :DDD

    mostanában párszor előfordult, hogy HDMI kábelt oda-vissza dugdostam a PC és a laptop között. észrevettem egy furcsaságot. a PC alvó állapotban van, és amikor a HDMI kábellel matatok az IO shield környékén, elindul a gép magától. (tehát magát a kábelt nem dugtam még be, csak hozzáér a fémhez)

    nem vagyok benne biztos, hogy ez teljesen figyelmenkívül hagyható, így inkább megkérdezném: jelenthet e ez komolyabb problémát a későbbiekben?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    sziasztok!

    pár perce észrevettem, hogy valami nagyon nagyon halk, kopogás szerű hang jön a gépházból. még nem nyitottam ki azóta (majd meló után), de elvileg kábel nem szabad, hogy beleérjen a ventibe, illetve annak szerintem másabb is lenne a hangja...így sajnos inkább csapágy problémára gyanakszom. kérdezném, hogy ha a hang nem zavar (tényleg halk), mennyire veszélyes ignorálni? :D

    illetve egy korábbi kérdésem újból fevetném, ami legalább ennyire idióta kérdés tudom :DDD de nem kaptam akkor rá választ: [link]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Graphics #45414 üzenetére

    hogyan tudom csak a táp ventijét meghallgatni a legegyszerűbben? (arra gyanakszom ugyanis)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Új hozzászólás Aktív témák