Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cast1el

    csendes tag

    Hát igen a jó öreg szolgáltatgatóm.(nem elírás).Úgy látom nem vagyok egyedül ezen a problémákkal.Nekünk kb 7 éve van naracomos internetünk.Eleinte minden szép és jó volt néha néha voltak kimaradások de belföldön meg volt csúcs idóben is a 15 ms os ping idő.Nem lakok messze az adótol van közvetlen optika rá látás jel erősség 90% fölött. 5mb es nettel kezdtünk anno most 30mb es van igaz le kellett cserélni az eszközt állítólag a régi nem bírta volna bár a gyártó oldalán mindkét eszközt parométerei meg egyeznek sőt talán az újnak még kisebb is a ható távolsága.A problémáim meg egyeznek az általatok tapasztalttal.De engem ami legfőképp zavar a ping idő meg packet lose ami online realtime alkalmazásoknál a legidegesítőbb dolog. Az egyetlen fejlesztés a rengeteg be igértből az az ASZF KB 1 oldaról közzel 100 oldalra való meghízása.Amikor kértem egy hozzá értő embert hogy magyarázza el nekem miért is van ez.Csak terelték dolgot kértem hogy adják írásba hogy nem tudnak megfelelő minőségű szolgáltatást nyújtani, akkor kezdtek el foglalkozni a témával majd egy darabig makulátlannak mondható szolgáltatást tudtak nyújtani.Majd szép lassan kezdtek vissza térni a negatív dolgok sávszélesség ingadozás most is 30mb helyett 4,5 körül mérek a gigabit szervererére ami nincs a messze mint tudjuk.Úgy érzem én több időt meg energiát meg pénzt(telefon) fordítottam a probléma megoldására mint ők valaha is fognak.Volt hogy gyűjtöttem az adatokat (ping,traceroute) időpontokhoz kötve tovább küldtem nekik és nem történt semmi majd a 10-20 hívás után valami manó megszálta a rendszert és működött elfogadható szinten.De most már olyan szinten elegem van belőlük, hogy váltanék lehetőség van fele ilyen gyors internetre csak az a problémám hogy invitel a szolgáltató neve és ha nem tudnátok a naracom tőlük veszi a vonalat.Tehát lehet hogy csöbörből vödörbe kerülnék.A lényeg az hogy naracom jó időben volt jó helyen gyorsan monopolizálta a helyzetét évekkel ezelőtt és sem a t-com sem más nagy szolgáltató nem fejleszt a környékre mert nincs rá igény mert a naracom behúzott mindenkit a csőbe a hűségszerződésekkel meg a szép kerek számokkal miközben 7 év alatt semmit nem fejlesztett.A bili azért nem borult még ki mert mindig volt aki vissza mondta ami nem volt gond mert volt helyette 2 balek akit már rá is szedtek ez idő alatt.De most már lassan ébredeznek az emberek csak már késő nincs konkurencia így bármit megtehetnek.Egyébként én sem akartam soha naracom-os internetet de sajnos csak erre volt lehetőség t-com ot akartam volna csak nincs lefedettségük ami érdekes mert a település másik végén meg van.A lényeg hogy komolyan gondolkozom rajta hogy megkeresem az illetékes szervezetet és panaszt teszek náluk a naracomra ha sokat nem is érhetek el vele de legalább izzadjanak kicsit ha esetleg vizsgálódnának náluk pont úgy mint én amikor pl cs-ben frag em megy el a packet lose on.:) Lényeg ha esetleg aláírást kellene gyűjtenem számítok rátok!

  • Cast1el

    csendes tag

    Mi történt mindenkinek szép és jó a naracom?Nekem is mióta a 30/3 as netet be állították 25/2 legalább a kapcsolat stabil igaz előtte más fél évig se volt vele probléma de tavasszal történt valami.Igaz hogy a mostani 50/5 net áráért kapunk 25/2 es-t pedig a szerződésben 30/3 van. Érdekes dolgok ezek. meg random garantált sáv szél alá csökkentés is. Ha lenne versenytársad a környéken már bezártál volna.

  • Cast1el

    csendes tag

    válasz FRENK1988 #2172 üzenetére

    Állandóan 5 megabit vagy csak este terhelés alatt mert nekem az is elég lett volna.Csak online játékoknál rohadt felbaszó pl tolnék egy parti mortal kombat x et amit megvettem fizettem érte fizetek a netért is.
    És élvezhetetlen mivel akkora delay van hogy elrontja az egész játék élmény-t.És ez szinte minden játékra igaz.Online játékra szinte alkalmatlan.Pedig lassan 10 éve náluk és volt hogy rendesen működött a dolog.Már kb 4 éve meg vanez a 30/3 as net volt vele gondom sokszori "anyázás" meg telefon után meg csinálták.Kb 1,5 évig elfogadható szinten ment.Majd idén tavasszal történt valami.Jöttek a hattalmas laggok dc-k.Hívom őket mondom nem nálam van probléma ki küldi a kollégákat.Ok mondom jöjjenek csak.Megalapították hogy nálam rendbe van minden és ennyit írtak a hiba naplóra hogy m5 ös adó szükséges.??????????????????
    Felhívom őket hogy megkérdezem ,hogy ez mit takar érdemi választ nem tudtak adni azt hogy ez "fejlesztés és nem köteles beszámolni róla mikor lessz elvégezve".Ezután történt az, hogy 30/3 as netböl csinálta 25/2 est az árat viszont nem szabták hozzá. :C .De legalább stabil volt.Gondoltam valami átmeneti állapot.De most már lassan 3 hónapja. A lényeg hogy nagyon tróger szolgáltató ha teheted és van lehetőséged másra kerüld el.

  • Cast1el

    csendes tag

    válasz FRENK1988 #2174 üzenetére

    Ma voltak itt a sokemberek. :C
    És rá írták a csodás papíra hogy antena beálítás.Meg azt mondták fejlesztenek.De szerintem fejnek nem fejlesztenek.Már odáig jutottunk hogy fel sem veszik a telefont szerintem most már fogyasztó védelem mnhh lesz belőle.mert már nagyon kezd betelni a pohár.

  • Cast1el

    csendes tag

    válasz dealerman #2177 üzenetére

    Speed test by OOKLA.Tehát egy és ugyan az.Csak a kinézet más digire van csinálva desing.
    Egyébként packet lose al is bajom van tegnap úgy ahogy stabil volt.Tudtam játszani is igaz a pesti szerverem keresztül vpn-el. :D.Úgy nemvolt olyan durva lagg. Trógercom én így szeretlek már ment levél a nmhh-nak.
    Megérdeklődtem milyen lehetőségeim vannak.

  • Cast1el

    csendes tag

    válasz dealerman #2179 üzenetére

    Ige ez OOKLA készíti ugyan az a teszt annyi a külömbség, hogy itt uploadnal timed outot kap.
    Régi előfizető vagyok és elhiheted értek annyira hozzá.Hogy meg tudjam állapítani hogy nincs meg.itt 20-2 egát mér letöltésre és upload meg timed out. :(
    Last Result:
    Download Speed: 25685 kbps (3210.6 KB/sec transfer rate)
    Upload Speed: 3124 kbps (390.5 KB/sec transfer rate)
    Latency: 12 ms
    Jitter: 4 ms
    nah ez lett a vége ez nem 30/3
    a 3 is téves mert nincs meg ennyi
    30MB-el olyan 3700-3800KB/s volt most ez nincs meg.tudtom hiszen kb 3 éve ez van.
    ez egy pillanatnyi érték amit 4 mérésből sikerül elérnem.
    Egyébként most még meg van az 50MB-et de ami késik nem múlik.
    Lesz majd neked is bajod velük nem is kevés.
    http://www.speedtest.net/my-result/4394288802
    De nem ezért fizetünk már 4 éve.Ez működött jól 1-1,5 évig most meg ez.

  • Cast1el

    csendes tag

    válasz llax #2183 üzenetére

    Erről van szó.Felhívott egy hete az egyik alkalmazott, hogy még mindig észlelem e a hibát.A válaszom az volt most viszonylag stabilnak tűnik de a sávszél még mindig 25/2 a 30/3 helyett.Elkezdett habogni meg a minimális sávszélességre hivatkozva terelni,hogy az meg van.Erre azt válaszoltam meg van de mondom nem csak ez a problémám hanem amit fent llax is remekül megfogalmazott.Az őt nemérdekli azt állította, hogy nekem a sávszélességgel volt bajom. :)) Vicc. Le lehet vonni a következtetést mennyire is hozzáértő banda dolgozhat ott.Az internet minőségének számukra a sávszél teljesen kimeríti.korlátozzák le a sávszélt hogy jusson mindenkinek internet ok mindenki fizet érte.De ezt ne olyan módon tegyék hogy a kapcsolat minőségének rovására is megy.A módszer amivel dolgoznak nagyon rossz.És ezt nekik is mondtam már párszor.Szarnak rá! Fizesd ki a havidíjat a többi le van szarva.Ma is 20:55 körül játszom a jó éjt játékomat online mert reggel meló.Először csak ping felmegy 80-90 röl 200+ ra 5 percig aztán stabilizálódott majd 5 perc múlva ismét.Majd a cucc amivel operálnak a sávszéllel annyira korlátozott hogy már net se volt.(Nincs internet kapcsolat)Az antennát áramtalanítom majd 5 perc vissza.Semmi változás.Az antenán a jel maxon tehát az adóval kommunikált. Majd 10 óra előtt 5 percel helyre áll.Akkora már régen mindegy mivel moba-t játszok és ott egy játék átlag 40 perc.Ok mondom nézünk egy speedtestet.Valam 2/2 mértem.Néztem pinget is igen vegyes értéket kaptam 10 lépésben 128 kb os csomaggal giganet-et pingelve 8-99 mined féle érték volt 1 mérésen belül + 10-20% packet lose.Majd neteznék egy kicsit nem tölt be semmi megint nincs net. Ekkor már annyira cukron voltam, hogy kiment az álom is a szemeböl. :((( :((( Ezután helyreált hamar és be ált 25/2 re és ilyen ping időkre 6 ms átlag ami igen jó.De meddig? :DDD Nah midegy holnap kiderül.És persze nem ez volt az első eset.Számtalanszor megtörtént már és be is jelentetem hibának de nem foglalkoztak vele kiküldték 2x is a 2 profit de semmi.Persze délellőt vagy délben jöttek.Amikor minden szép és jó.Könyörgöm mi ez?Megkérdeztem a 2 szakit ping traceroute parancs mond e nekik valamit.Elég furcsa arcot vágtak a ping még mondott nekik valamit de a traceroute ról még nem halott.Ez kb 2 éve volt. És ilyen emberek a hálózat építőik egy internet szolgáltatónál. Ha gondolkozik is valaki hogy naracom ra váltana vagy internetet kötne és van választási lehetősége NE A NARACOM-ot VÁLASZD MERT ÁTFOG BASZNI.MONDOM NE!
    Magyar ország így szeretlek támogasd csak a tróger vállalkozásokat eu-s pénzből.

  • Cast1el

    csendes tag

    válasz DrojDtroll #2200 üzenetére

    De bizony az lesz! 7 év után a 30mb-es micros netet a tököm ki volt már a naracom-al.Most váltottunk egy hete.Kábeles igaz csak 15mb de legalább minden időben stabil.Jó a ping csúcs időben is, meg van a sávszél is mindig.Most már bánom hogy nem mondtam vissza hamarabb a naracomot.Egy rakat szar az egész.Ha teheted mond vissza ha választhatsz mást válasz mást.Egy tróger cég volt és marad is.

  • Cast1el

    csendes tag

    válasz draco31 #2291 üzenetére

    És mit értél el vele? :DD Megmondom én: semmit! Én már több mint 2 éve vissza mondtam az előfizetést. Pont ezért amiért itt rinyáltok. Csak én már rég túl vagyok rajta.30 Mbit nararól 15Mb invitelre(kábel) váltottam. "Igen jó hülye vagy hát fele annyit adnak." Persze szarabbul jártam ha csak a számokat nézzük. De. A net minőségére nincs panasz stabil ping packet lose szinte nincs, nagyon minimális, streamek akadás mentesen nézhetők 1080p-s youtube videó sem pufferreli szarrá magát , mindez esténként. Online játékok játszhatóak nem laggolnak dc-z nek. Nem kell telefonálgatnom hetente és szélmalom harcot vívni az ügyfél szolgálatossal.(a router a szar). Az ip cím lényegtelen. Évekig fejlesztésről beszéltek a környéken ez meg is történt csak negatív irányba, mivel sokan vissza mondták. 2007-2016-ig volt naracom nálunk ebből talán az első 4 év volt ami normálisnak mondható volt. Tehát tudom miről beszélek. A tavaly nyert 300 millió állami lóvétól meg ne reméld hogy változni fog a naracom hozzá állása. És nálad milyen jó internet lesz. Ha valami csoda folytán mégis javul nálad a helyzet a telefonod után az is majd csak ideig óráig fog tartani. Ezeket amit leírtok annyiszor halottam már a naracom tol. "A technikusok" nálunk volt egy héten 2x is kint voltak cseréltek kábelt antennámt de pár nap után vissza tért a szar. Teszem hozzá a település átjátszója 200 méterre volt tehát még a távolság se volt nagy probléma.Nem azt mondom hogy invitelre váltsatok csak azt tudom hogy a váltás oldotta meg a problémám. Az invitel sem 100% os de még mérhetően jobb mint a naracom. Nézzetek körül és váltsatok mert lehet hogy találtok más szolgáltatót is. Mert míg a naracomnal maradtok addig őket erősítitek meg abban hogy jól csinálják és nem fog kialakulni egy egészséges piaci verseny a szolgáltatók közül mert a naracom egyedül lesz jelen a szarral együtt amit ő szolgáltatásnak hív. Szerintem aki váltott eddig nem bánta meg. A naracom célközönsége az egyszerű ember aki csak a számokat látja 25mb 50mb 80mb olcsón. Jól hangzik egyik legjobb a környéken mindenhol csak kisebb számokat látok. Majd belépsz és és rájössz hogy böngészésre (szöveges tartalom) lehet csak használni főleg esténként vagy hétvégén amikor leterhelt a hálózat. Persze ez neked mind jó mert hát úgyis csak index-et origó-t nso-t stb olvasgatsz. Nem játszol nem nézel multimédiás tartalmat. Akkor a naracom a te szolgáltatód. 6 hónapja használok 4G-t is és 30/40/50 megabit el jön stabilan lefelé beltérben felfelé stabil 20 megabit. Ezen játszok filmezek stb... és ez is sokkal jobb mint a naracom valaha is volt.

  • Cast1el

    csendes tag

    Legalább kábelen nem olyan rossz a helyzet a Trógercoméknál. Bár végre egy 12 éves technologiát(docsis3) ki tudnak aknázni ennyi idő után. Meg ezt elrontani is nehéz. De a mikrós téren ne várjatok csodát. És nem a technológia miatt hanem annak felhasználásában van a szándékos hiba. igaz a kábelhez képest le van maradva a ubiquiti, de nincsenek rossz cuccai csak többet kellene belőle használni és okosan elosztva nem pedig csak haszon központúan minél kevesebb eszközzel megoldva hogy a garantált minimum azé meglegyen nagy terhelés mellett is és kuss a parasztnak az mnhh-nál. A kábeles eszközök persze jóval olcsóbbak.Erre futotta a 300 misiblő a személyi asszisztens és a takaritó mellé. ;]

    Wiki erre is képes a koax.
    https://en.wikipedia.org/wiki/DOCSIS

    [ Szerkesztve ]

  • Cast1el

    csendes tag

    válasz stol #2465 üzenetére

    Tisztelt Scholcz Tamás!
    Nem tudom hogy, az önök cégének mi köze lehet a Naracom-hoz és a több milliárd forintos pályázati összeghez amit elnyertek a régióban.És vélhetően ebből született az ön munkahelye is. Azzal a céllal mert Naracom név alatt lehet nem tudott volna rendesen érvényesülni mivel a "jó" híre megelőzi a céget. De mindegy is ez csak feltételezés.A továbbiakban szerintem tegeződjünk. Az itt leírtakat ne vedd személyes támadásnak nem ellened szól. Mivel jómagam sem vagyok hálózat építő mivel nincs képesítésem ezért csak kontárkodni tudok a témában. De úgy gondolom ezen kontárkodás mögött néha nagyobb felkészültség és tudásbéli háttér áll mint néhány képesítéssel rendelkező kollégájánál. 2015-ben mondtuk fel a Naracom elfizetésünk.Ekkor már 9 éve voltunk előfizetők.Az első pár évben semmi problémám nem volt velük 6 megabites nettel kezdtünk ezt később emelték 15-re. 2010 környékén újra előfizettünk 30 megabites kapcsolatra. Ez idő alatt 2-3 volt problémám a kapcsolattal. És az elkövetkezendő 5 évben egyre rosszabb és rosszabb lett a szolgáltatás minősége. A probléma következő volt véletlenszerű nagyméretű csomag vesztés mind régi mind új router-el és anélkül mind ez megnövekedett ping idővel megfűszerezve a sávszél lecsökkenésével kísérve. Főleg az esti órákban amikor vélhetően a legterheltebb volt a hálózat.Ezt gondolom abból hogy mind a ping és tracerout diagnosztikai eszközökkel a déli órákban is által 15ms os ping idők voltak tapasztalhatóak csomagvesztés nélkül.Fél év folyamatos hiba bejelentés után felmondtam a szolgáltatást mert már nekem volt kellemetlen.Antenna csere nem oldotta meg az adó és és állomás között kb 100 150 méter lehetett optika rá látással fák bogarak madarak nélkül.A technikus kolléga a tracerout parancs hallatán csak pislogott hogy, mi lehet az ez nekem akkor mindent elárult.Elmondtam mind telefonban mind nekik hogy a tracerout parancs a naracom állomás nevénél meg ugrik a válaszidő ezt náluk senki nem értette. Erre pát hétre rá felhívtak hogy megvan e a sávszélesség? Amikor nekem nem az volt a legfőbb problémám hogy nincs meg a sávszél hanem a kapcsolat minősége pocsék.Mert ugye az emberek többségének csak a Megabit mond valamit.És ez tette rá nekem az i re a pontot. Mert ugye amikor egy 30 megabites előfizetéssel egy 720p(3500Kbit/sec) de még egy 480p-s live streamet sem tudsz akadás mentesen nézni akkor ott már tényleg elgondolkozik az ember miért is fizet.Arról nem is beszélve hogy 720p és 1080p s youtube tartalom is pufferrel. Mindezeket a szolgáltató elé tárod és fél éven keresztül nem képes megoldani akkor ott nem arról van szó hogy nem tudja meg oldani hanem nem akarja megoldani mivel esetleg anyagi befektetést igényelne a részéről amit nem akar kifizetni ez így 108m távlatából eléggé érdekes hozzá állás. Olyan 5000-6000 forintos havidíj mellett. Az egyik szervizes kolléga legalább annyit elárult hogy le építették az adókat és lehet ettől van ezt is csak azért mert az adók üzemeltetése nem rájuk tartozott és gondolom már töke ki volt hogy az ebből felszaporodott panaszok miatt nekik kellett kijárni az emberekhez megoldani azt amit az adó leépítésekkel okoztak és vagy sikerült vagy nem. És ugye itt érezhető az hogy miért lett trógercom az egész. Mert ugye marketing szempontból egy ilyet leközölni az előfizetők felé nem szabad mert elmegy. Hanem úgy közlik mint fejlesztés csak ugye nem mindegy hogy hova értem ez alatt le vagy fel. És gyanítom aki kidolgozta az adók lefejlesztését kicsit alul méretezte a dolgot persze mind ezt anyagi megfontolásból. Majd tartsa a hátát a technikus meg a telefonos. Egy két előfizető elmegy aztán majd beáll a dolog.De legalább csökkent a kiadás igaz a bevétel is.A lényeg hogy nem hiszek a csodákban ami tróger volt az tróger is marad.És elismétlem újra ez nem ellened irányul hanem naracom és társai ellen. mtomi95 neked meg lag mentes netet kívánok élvezd ki amíg tart ami késik nem múlik. :))

Új hozzászólás Aktív témák